Allianz: Richter pokieruje Cybernetycznym Centrum Kompetencji

0
70

Z dniem 1 czerwca 2020 r. dr Catharina Richter została powołana przez Grupę Allianz na stanowisko globalnego szefa Cybernetycznego Centrum Kompetencji. Koordynuje ono i kieruje underwritingiem i zarządzaniem ryzykami cybernetycznymi w Grupie Allianz i jest osadzone w strukturze Allianz Global & Specialty. Podmiot ten w ramach grupy specjalizuje się w ubezpieczeniach korporacyjnych i dostarczaniu rozwiązań IT i ubezpieczeń cybernetycznych dla firm.

Richter będzie podlegać bezpośrednio dyrektorowi ds. underwritingu i członkowi zarządu AGCS Thomasowi Seppowi. Przed objęciem nowego stanowiska Richter kierowała działem regulacji cyfrowych w Allianz SE, gdzie była odpowiedzialna za opracowywanie strategii regulacyjnej na potrzeby cyfryzacji Grupy Allianz i kształtowanie debaty na temat regulacji i nadzoru w sferze cyber. Catharina Richter, z wykształcenia prawniczka, w 2000 r. została doradcą w Mondial Assistance (obecnie Allianz Partners), następnie kierowała działem dystrybucji i rozwiązań prawnych w Allianz Global Investors oraz zarządzaniem regulacyjnym w Allianz SE.

Cybernetyczne Centrum Kompetencji Allianz powstało w 2018 r. Skupia się na koordynacji i dostosowywaniu ekspozycji i ubezpieczeń cyber w segmencie ubezpieczeń dla firm w ramach całej grupy. W Barometrze Ryzyka 2020 ryzyko cyber zostało zidentyfikowane jako główne zagrożenie dla globalnego biznesu i istotna możliwość dla branży ubezpieczeniowej, przy czym wymaga ono centralnego zarządzania, kierowania i kontroli.

AGCS wprowadził na rynek pierwszy samodzielny produkt cyberubezpieczeniowy w 2013 r. i od tego czasu linia ta stale się rozwija, wprowadzana na kluczowe dla ubezpieczyciela rynki. W 2019 r. składka przypisana brutto z ubezpieczeń cyber AGCS przekroczyła 100 mln euro.

(AC za Insurance Journal)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here