Szymon Szmejter powołany na stanowisko Head of Insurance Capco Poland

0
920

Capco, międzynarodowa firma doradcza zajmująca się technologią i zarządzaniem, mianowała Szymona Szmejtera na stanowisko Head of Insurance w swoim oddziale w Polsce z siedzibą w Warszawie. Menedżer będzie kierował praktyką ubezpieczeniową Capco w Polsce, jednocześnie wspierając inne możliwości związane z ubezpieczeniami oraz projekty klientów w Europie Środkowej i poza nią.

Szymon Szmejter ma prawie 20-letnie doświadczenie w dziedzinie doradztwa, sprzedaży, technologii informatycznych i operacji w sektorze ubezpieczeniowym, bankowym oraz w szerszej branży finansowej,. Brał udział w licznych projektach transformacyjnych, a w ostatnich latach skupiał się głównie na chmurze obliczeniowej i transformacji cyfrowej.

– Klienci ubezpieczeniowi oczekują dziś bardziej spersonalizowanych, cyfrowych produktów i usług od swoich dostawców. Ubezpieczyciele koncentrują się więc na tym, jak najlepiej dostarczyć oferty skierowane na potrzeby klientów oparte na danych, jednocześnie radząc sobie z istniejącymi trudnościami związanymi z regulacjami, ryzykiem i cyberbezpieczeństwem. Capco jest doskonale przygotowane, aby pomóc w przekształcaniu tych wyzwań w możliwości przyszłego wzrostu i różnicowania się na rynku, a Szymon odegra kluczową rolę, zapewniając, że jesteśmy na czele tych zmian – powiedział Owen Jelf, partner i dyrektor ds. Europy Środkowej i Wschodniej Capco.

– Cieszymy się bardzo, że witamy Szymona w polskim zespole kierowniczym. Szymon to lider branżowy, którego wiedza będzie nieoceniona w dostarczaniu wpływowych informacji i innowacyjnych rozwiązań dla naszych klientów oraz dalszego rozwoju naszego biznesu w Polsce – dodał Andrea Lo Solfo, partner zarządzający Capco Polska.

Szymon Szmejter pełnił wcześniej wysokie stanowiska kierownicze w Expander Polska, gdzie jako członek zarządu odpowiadał za kluczowe obszary działalności, takie jak rozwój produktów, sprzedaż, dystrybucja i nowe technologie. Przed tą rolą był kierownikiem sprzedaży Aviva Polska. Szymon Szmejter posiada tytuł magistra z finansów korporacyjnych zdobyty na SGH Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Więcej na temat menedżera i jego roli w Capco w rozmowie z Aleksandrą E. Wysocką dla „Gazety Ubezpieczeniowej”.

Capco, firma zrzeszona z Wipro, jest globalną firmą doradczą zajmującą się technologią i zarządzaniem, specjalizującą się w przyspieszaniu transformacji cyfrowej w sektorze usług finansowych. Działając na styku biznesu i technologii, Capco łączy innowacyjne myślenie z wiedzą branżową, aby przyspieszać inicjatywy cyfrowe w obszarze bankowości i płatności, rynków kapitałowych, zarządzania majątkiem i aktywami, ubezpieczeń oraz sektora energetycznego.

(AM, źródło: Capco)