Tego tytułu nie można kupić!

0
444

Tworząc Polskie Stowarzyszenie Rekomendowanych Doradców Ubezpieczeniowych, rzuciliśmy się na głęboką wodę. Projekt jest gigantyczny, a my postawiliśmy sobie wiele celów, które będą realizowane na różnych etapach rozwoju. Część z nich przedstawię dzisiaj, inne będziemy ujawniać stopniowo.

W Stanach Zjednoczonych każdy odpowiedzialny obywatel nosi przy sobie trzy wizytówki – prawnika, lekarza i… agenta ubezpieczeniowego. Nasze działania mają na celu zmianę złego postrzegania naszej działalności w Polsce już w najbliższym czasie.

Aby było to możliwe, mamy zamiar wykonać ogromną pracę u podstaw, głównie edukacyjną. Stowarzyszenie poprzez bazę wiedzy dla swoich członków dostarczy najlepszych, praktycznych treści szkoleniowych, niedostępnych nigdzie indziej.

Pokatalogowane tematycznie stworzą podstawę programową każdego doradcy ubezpieczeniowego. Tematyka szkoleń będzie tak szeroka jak nasze potrzeby. Sprzedaż, psychologia, prawo, medycyna, doradztwo finansowe, inwestycje, ekonomia, zarządzanie, work-life balance czy najlepsze praktyki mistrzów naszego rynku.

Treści o różnym poziomie zaawansowania – od podstawowych do tych najbardziej szczegółowych. Baza będzie uzupełniana o nowe treści w każdym miesiącu, tak aby proces nauki mógł być ciągły, a motywacja miała stały, wysoki poziom.

Chcemy, aby agenci się rozwijali. Chcemy, aby się dokształcali i szkolili. Aby robili to regularnie. Chcemy, aby stawali się bardziej kompetentni i kompletni, jako partnerzy biznesowi na coraz bardziej wymagającym i konkurencyjnym rynku.

Klienci są nieufni, zrażeni złymi doświadczeniami oraz kontaktami z niekompetentnymi doradcami i wymagają innego repertuaru umiejętności niż w latach 90. czy choćby w pierwszej dekadzie XXI wieku.

To jest nasza pierwsza odpowiedź na wyzwania najbliższych lat. Chcemy dać im najlepszych agentów, o których będą mówić z wdzięcznością i w samych superlatywach.

Odważ się wyróżnić, jak mawia jeden z najlepszych agentów ubezpieczeniowych na świecie – Alessandro Forte. To również nasze motto, dlatego kolejnym wyróżnikiem stowarzyszenia jest nadawanie swoim członkom tytułu Rekomendowanego Doradcy Ubezpieczeniowego. Aby go uzyskać, trzeba będzie wykazać się odpowiednimi wynikami sprzedażowymi oraz doświadczeniem.

Co bardzo ważne, tego tytułu nie można kupić. Trzeba na niego zapracować i nadawany jest na dany rok kalendarzowy, na podstawie osiągnięć z poprzedniego roku.

Członek stowarzyszenia otrzyma prawo do korzystania z tego tytułu, a także certyfikat, który będzie mógł z dumą pokazać klientom. Otrzyma też swoją pinezkę na mapie Rekomendowanych Doradców, co ułatwi mu nawiązywanie kontaktu z kolejnymi, wymagającymi klientami.

Co jednak, jeżeli nie ma odpowiedniego stażu lub ma wielkie chęci, ale w wynikach jeszcze tego nie widać? Co z osobami z potencjałem, które w tej chwili szukają swojej drogi? Czy nasz projekt jest dla nich?

Paweł Skotnicki

Oczywiście, nie chcemy zostawiać nikogo na lodzie. Chcemy łączyć i pomagać, jak najszerzej. Każdy agent ubezpieczeniowy może przystąpić do naszej organizacji i stać się aspirującym do tytułu Rekomendowanego Doradcy. To tu spotka tych, którzy są tam, gdzie on chce być. Zobaczy, jak wyglądają najlepsze praktyki, i będzie miał na kim się wzorować.

Jeżeli w klasycznej ścieżce do sukcesu idzie się po schodach, to stowarzyszenie ma stanowić windę jadącą w dobrą stronę i przyspieszającą tempo jego osiągnięcia.

Każdy członek, rekomendowany i aspirujący, będzie zobowiązany do podpisania kodeksu etycznego, czyli zbioru wartości, którymi się kierujemy. Otrzyma go również w postaci fizycznej, aby stanowił kolejny wyróżnik i potwierdzenie dla klientów, że obsługuje ich osoba wyznająca zasadę „klient przede wszystkim”. To certyfikat potwierdzający wewnętrzny kompas moralny doradcy.

Stawiamy na jakość, unikatowość i dążenie do mistrzostwa, doprowadzając do perfekcji każdą czynność, którą wykonujemy, pracując.

Pamiętajmy, że to, jak będzie postrzegana nasza branża na zewnątrz, jest pochodną tego, jacy ludzie będą tu pracować. A chcąc reprezentować zawód zaufania publicznego, musimy włożyć wiele pracy i wysiłku, zmieniając się na lepsze. Członkostwo to krok w dobrą stronę.

Paweł Skotnicki
prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Rekomendowanych Doradców Ubezpieczeniowych