Tomasz Tobór nowym prezesem zarządu Viviamo 

0
1210

12 kwietnia rada nadzorcza należącej do Grupy Unilink spółki Viviamo podjęła decyzję o zmianie na stanowisku prezesa zarządu. Powołany na nie został Tomasz Tobór. Dotychczasowa prezeska firmy, Laura Byczkowska, poinformowała 5 kwietnia o złożeniu rezygnacji z pełnionej funkcji i zakończeniu pracy z przyczyn osobistych.

– Powołanie Tomasza Tobóra na stanowisko prezesa zarządu Viviamo to naturalny wybór. Tomasz posiada pełne spektrum kompetencji i pogłębioną wiedzę na temat spółek LGK i Viviamo, będąc osobą bezpośrednio odpowiedzialną za proces ich łączenia w Grupie Unilink. Tomasza cechuje szczególne zrozumienie potrzeb agentów, otwartość na ich sugestie i punkt widzenia oraz dążenie do optymalizacji procesów i implementacji innowacji technologicznych. Takie połączenie stanowi solidne fundamenty dla dynamicznego rozwoju spółek Viviamo i LGK oraz podnoszenia satysfakcji agentów ze współpracy z nami. Tomaszowi życzę powodzenia i spełnienia w realizacji ambitnych celów, które przed nim stawiamy – mówi Aleksandra Friedel, prezeska Unilink. – Doceniamy i serdecznie dziękujemy Laurze za jej oddanie i wieloletni wkład w rozwój LGK/Viviamo, a także zaangażowanie i wsparcie procesu integracji z Grupą Unilink – dodaje.

Moim celem będzie kontynuacja rozwoju Viviamo, wzmocnienie jego najsilniejszych stron i rozsądna w swym zakresie integracja ze strukturą Grupy Unilink. Uważam, że wdrożenie nowoczesnych rozwiązań informatycznych obecnych w Unilink oraz zaimplementowanie wybranych procesów operacyjnych spotka się z aprobatą agentów. Wiele pozytywnych głosów usłyszanych już po pierwszych spotkaniach jest tego dowodem. Z drugiej strony rozwijanie marki i własnych pomysłów na prowadzenie biznesu pozwoli utrzymać poczucie własnej tożsamości agentów grupy. Moją ambicją jest, żeby w efekcie przyjętej strategii Viviamo stało się znaczącym podmiotem w grupie, mającym wpływ na kierunek jej działania – komentuje Tomasz Tobór, prezes zarządu Viviamo.

Biogram

Tomasz Tobór, od tego roku członek zarządu Unilink, pełnił wcześniej funkcję dyrektora zarządzającego Pionem Operacji Unilink. Nadzorował wszystkie procesy związane z obsługą operacyjną agentów (m.in. rejestracji, rozliczeń gotówkowych, wsparcia sprzedaży, jakości sprzedaży z uwzględnieniem APK, IDD). Ponadto nadzorował prace zespołu PMO, a także odpowiadał za obsługę administracyjną biura i floty Grupy Unilink. W ramach obowiązków był odpowiedzialny m.in. za projekt zbudowania i rozwoju Centrum Operacyjnego w Piekarach Śląskich, projekt wdrożenia idei Citizen Developer oraz powołanie zespołu i zaimplementowanie rozwiązań kategorii RPA, a także zwinne przeprowadzenie projektów integracyjnych nabywanych podmiotów. Ma wieloletnie doświadczenie w obszarze ubezpieczeń, zdobyte m.in. w Warcie, Nationale-Nederlanden czy Aegon. W Unilink od 2019 r., obecnie pełni funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za Pion Operacji.

Viviamo weszło w skład Grupy Unilink w listopadzie ubiegłego roku.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl