UNIQA rusza z Akceleratorem Wiedzy Agenta

0
661

UNIQA uruchamia nowy program szkoleniowy online skierowany do grupy agentów aktywnie współpracujących z zakładem. Szkolenia będą prowadzone w segmencie ubezpieczeń korporacyjnych i SME, a także z kompetencji miękkich rozwijających umiejętności liderskie.

Akcelerator Wiedzy Agenta został opracowany na bazie dotychczasowych doświadczeń cyklu szkoleniowego Akcelerator Wiedzy Brokera, cieszącego się dużym zainteresowaniem wśród partnerów UNIQA. W 2024 roku odbędą się dwie edycje AWA: wiosenna i jesienna.

– Zależy nam na zbudowaniu nowych i wzmacnianiu obecnych relacji biznesowych z agentami, a edukacja jest jedną z najlepszych i najtrwalszych wartości, którą możemy zaproponować naszym partnerom. Na rynku jest wiele ofert szkoleniowych, ale jako organizacja mamy olbrzymie doświadczenie w edukowaniu rynku ubezpieczeniowego, dlatego zdecydowaliśmy się wyjść z tą wyjątkową inicjatywą również do naszych kluczowych agentów, którzy chcą z nami współtworzyć rynek ubezpieczeniowy – wyjaśnia Anna Szewczyk, dyrektorka Departamentu Sprzedaży Sieci Agencyjnej i Franczyzowej UNIQA Polska.

Pierwsze szkolenie w ramach Akceleratora Wiedzy Agenta odbędzie się 24 kwietnia, a poprowadzi je gość specjalny: Bartosz Kieler, wiceprezes firmy Risk Guard. Tematem spotkania będą ubezpieczeniowe i pozaubezpieczeniowe sposoby na zarządzanie ryzykiem w przedsiębiorstwie.

W ramach wiosennej edycji AWA zaplanowano w sumie pięć szkoleń. Kolejne, które odbędą się 10 i 22 maja oraz 5 i 12 czerwca, poprowadzą eksperci UNIQA.

– UNIQA jako ekspert od ubezpieczeń korporacyjnych od lat dzieli się wiedzą ze swoimi partnerami biznesowymi. Chcemy, aby Akcelerator Wiedzy Agenta dostarczał naszym partnerom praktyczną wiedzę oraz inspirował, tak jak ma to miejsce w przypadku Akceleratora Wiedzy Brokera, w którym każdorazowo bierze udział ponad 400 uczestników. Po blisko czterech latach programu mamy doświadczenie w dzieleniu się wiedzą, a wysoka frekwencja potwierdza, że proponowane przez nas tematy rzeczywiście spotykają się z oczekiwaniami rynku w zakresie edukacji – zauważa Grzegorz Przybylski, dyrektor Działu Rozwoju Biznesu dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw UNIQA.

Zaproszenie na szkolenia w Akceleratorze Wiedzy Agenta otrzymają aktywnie współpracujący z firmą agenci i osoby wykonujące czynności agencyjne, a także członkowie klubów UNIQA Elite Club oraz SMElitarny Agent/Ekspert UNIQA.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl