Tryg: Pora na dalsze i droższe podróże

0
1535

Długodystansowe podróże są znów popularne wśród Duńczyków, nawet bardziej niż przed pandemią. Stłumione zamiłowanie do włóczęgi coraz częściej pcha ich poza Europę – zauważa największy ubezpieczyciel skandynawski Tryg.

– Podczas gdy w ubiegłym roku podróżowaliśmy mniej, a jeśli już, to głównie po Europie, teraz jest o wiele więcej wyjazdów do Tajlandii albo USA, w miejsca odległe – powiedział dyrektor generalny Tryg, Morten Huebbe, przy prezentacji wyników. W II kw. skandynawskie rodziny wolały rzadsze, ale dłuższe i droższe wyjazdy, w przeciwieństwie do częstszych i tańszych podróży w latach poprzednich.

Wynik techniczny Tryg za II kw. to 1,9 mld koron duńskich (256,15 mln dol.), 3% powyżej szacunków. Ubezpieczyciel utrzymał swoje wytyczne bez zmian. Roszczenia z ubezpieczeń podróżnych w II kw. uległy potrojeniu rok do roku. Długodystansowe podróże wydają się jeszcze bardziej popularne niż przed wybuchem pandemii. Jest to również wyraźnie widoczne w wyższych kosztach roszczeń z ubezpieczeń podróżnych, które średnio przewyższają poziomy z lat 2018 i 2019, co wynika przede wszystkim ze wzrostu kosztów leczenia i transportu pacjenta.

– Wielu klientów mówi nam, że pozwolili sobie na luksusowe wakacje, ponieważ nie wydawali na podróże podczas pandemii – powiedział Janus Egelund Larsen, dyrektor ds. świadczeń z ubezpieczeń podróżnych w Tryg. – Teraz jest pora na długodystansowe podróże i większe wyjazdy rodzinne, odłożone z powodu Covid-19.

(AC, źródło: Reuters)