TUW PZUW Gwiazdą Ubezpieczeń

0
275

TUW PZUW zwyciężyło w rankingu Gwiazdy Ubezpieczeń zorganizowanym przez redakcję „Dziennika Gazety Prawnej”. Firma zajęła pierwsze miejsce wśród wszystkich towarzystw ubezpieczeń w Polsce i wśród towarzystw ubezpieczeń wzajemnych. O jej sukcesie zdecydował zwłaszcza dynamiczny rozwój.

– Ostatni rok był dla nas rokiem rekordów. Rekordowy był przypis składki – ponad miliard złotych zebraliśmy na dwa lata przed planem. Rekordowe były zwroty składki dla ubezpieczonych, które świadczą o tym, że formuła ubezpieczeń wzajemnych się sprawdza i przynosi wszystkim wspólne korzyści. Rekordowe było zaangażowanie pracowników – mówił prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.

Jak podkreślił, jego firma osiągnęła spektakularne wyniki w ciągu zaledwie siedmiu lat od powstania.

– Prestiżowe wyróżnienie – Gwiazdę Ubezpieczeń – okupiliśmy wielkim trudem. Nie marzyliśmy nawet o takich zaszczytach, gdy zaledwie siedem lat temu wystawialiśmy pierwszą polisę – przyznał Rafał Kiliński. – Dziękuję wszystkim, którzy w nas uwierzyli i nas wspierają – dodał.

Według prezesa powodem do satysfakcji jest również rozwój całego rynku ubezpieczeń wzajemnych. – Cieszę się, że mamy w tym swój wkład. Że przywracamy i promujemy tę formę ubezpieczeń. Siła rynku ubezpieczeniowego leży w różnorodności, a taką różnorodność zapewniają właśnie ubezpieczenia wzajemne – zaznaczył.

W klasyfikacji generalnej rankingu redakcja „Dziennika Gazety Prawnej” przyznała TUW PZUW 87 na 100 możliwych punktów. Oceniła prawie 60 działających na polskim rynku ubezpieczycieli, nie tylko pod względem skali biznesu, bezpieczeństwa i rentowności, lecz także dynamiki wzrostu w poszczególnych kategoriach.

(AM, źródło: TUW PZUW)