TUW PZUW kupiło sprzęt pożarniczy dla leśników

0
447

TUW PZUW sfinansowało zakup sprzętu gaśniczego dla Nadleśnictwa Ruszów na Dolnym Śląsku, które dotknął jeden z najtragiczniejszych w ostatnich latach pożarów w tym regionie. Objął prawie 60 hektarów.

– Dbając o lasy, troszczymy się o leśników i strażaków ochotników, którzy pierwsi ruszają na ratunek w przypadku pożarów. Zasługują nie tylko na szacunek, lecz także profesjonalny sprzęt, dzięki któremu będą mogli skuteczni stawiać czoło niebezpieczeństwu i sami go unikać – mówi Rafał Kiliński, prezes TUW PZUW.

Wsparcie TUW PZUW pozwoliło na zakup przenośnego sprzętu gaśniczego i zbiornika na wodę, a także węży i prądownic. Wartość pomocy sięgnęła prawie 50 tysięcy zł. Polegała na zakupie tzw. Jednostek Dwutlenku Węgla w zorganizowanej przez Lasy Państwowe licytacji, z której pieniądze trafiły na cel wskazany przez TUW PZUW.

Przyznany przez Lasy Państwowe „Certyfikat dla klimatu” odebrał Ryszard Roszak, dyrektor ds. ESG TUW PZUW.

– Wielkie cele opierają się na mniejszych. Dlatego w trosce o klimat i zrównoważony rozwój chętnie wspieramy także pojedyncze i lokalne przedsięwzięcia. Takie możliwości stworzyła współpraca z Lasami Państwowymi – zaznaczył. Jak przypomniał, TUW PZUW angażuje się także w rozwój odnawialnych źródeł energii. – Chcemy nie tylko chronić lasy przed pożarami i siłami natury, lecz także ograniczać szkodliwe dla klimatu skutki działalności człowieka – dodał.

(AM, źródło: TUW PZUW)