TUW PZUW sfinansował sprzęt, który pomoże w leczeniu nowotworów u dzieci

0
297

Nowoczesne urządzenia do leczenia chorych na nowotwory dzieci trafiły do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Zakup sprzętu sfinansował TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych.

– Chcemy pomagać w przywracaniu zdrowia i radości dzieciom, których dotknęła ciężka choroba. Jesteśmy towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych, a ta wzajemność opiera się na solidarności. Staramy się okazywać ją, gdy jest potrzebna. Dlatego przekazujemy nowoczesny sprzęt w ręce najlepszych lekarzy, którzy będą z niego korzystać dla dobra małych pacjentów – powiedział prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.

Przypomniał, że Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku to placówka, która już w pierwszych dniach wojny zatroszczyła się o chorych na nowotwory najmłodszych pacjentów z Ukrainy. Przyjęła na leczenie ewakuowane stamtąd dzieci.

– Ujęło nas to i dodatkowo zdopingowało do pomocy – przyznał Rafał Kiliński. Pod opieką Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii UCK jest obecnie 173 pacjentów pediatrycznych z Ukrainy.

W leczeniu dzieci ma pomóc system do neuromonitoringu śródoperacyjnego. Pozwala z maksymalną precyzją, bez ryzyka uszkodzenia nerwów, przeprowadzać operacje usunięcia nowotworów. TUW PZUW sfinansował także zakup urządzenia do kontrolowania pracy serca, oddychania, ciśnienia i innych ważnych funkcji życiowych pacjentów. Wartość pomocy to prawie 300 tysięcy złotych.

(AM, źródło:  TUW PZUW)