TUZ Ubezpieczenia: AC dostępne dla nawet 20-letniego auta

0
855

Szesnastoletni samochód może być sporo wart, ale trudno wykupić na niego polisę autocasco. Tylko niektóre towarzystwa ubezpieczają nawet 20-letnie pojazdy – zauważa TUZ Ubezpieczenia.

– Od dłuższego czasu obserwujemy rosnące zainteresowanie kierowców możliwością ubezpieczenia starszych niż 15-letnie samochodów. Uwzględniamy te potrzeby i w naszym przypadku AC jest dostępne dla właścicieli nawet dwudziestoletnich aut. Ochrona od zniszczenia, uszkodzenia i kradzieży w wyniku wszystkich ryzyk (all risk) dla pojazdów w tym wieku dla wielu kierowców jest ważnym zabezpieczeniem, szczególnie wtedy, kiedy takie auto jest jedynym w rodzinie ważnym środkiem transportu – mówi Marek Kaleta, kierownik Departamentu Ubezpieczeń Detalicznych TUZ Ubezpieczenia.

Ekspert zwraca uwagę, że w ramach AC oferowanego przez jego firmę możliwe są przynajmniej trzy warianty uzyskania odszkodowania po uszkodzeniu pojazdu:

  • Kosztorys („gotówka do ręki”) – to najtańsza opcja polisy, która umożliwia rozliczenie szkody na podstawie kosztorysu przygotowanego przez specjalistę z towarzystwa ubezpieczeń. Odszkodowanie jest wypłacane bezpośrednio na konto klienta.
  • Sieć Naprawcza Towarzystwa Ubezpieczeń – koszty rozliczane są bezgotówkowo bezpośrednio między towarzystwem a warsztatem z nim współpracującym.
  • Serwis, w tym ASO, niezależnie od wieku pojazdu – ten wariant umożliwia bezgotówkowe rozliczenie naprawy w dowolnym warsztacie naprawczym, w tym w autoryzowanych stacjach obsługi (ASO). Wszystkie naprawy są dokumentowane fakturami.

– W przypadku wybrania likwidacji szkody z udziałem sieci naprawczej TU w niektórych przypadkach możliwe jest skorzystanie z usługi „door to door” oraz samochodu zastępczego na cały czas naprawy. To dodatkowo ułatwia proces reperacji pojazdu, która wykonywana jest z użyciem oryginalnych części. Taką metodę umożliwiamy w TUZ. W przypadku ASO niektóre TU wprowadzają górną granicę wieku pojazdu. W naszym przypadku jej nie ma, naprawa w ASO jest możliwa nawet w przypadku kilkunastoletnich samochodów – mówi Marek Kaleta.

(AM, źródło: Brandscope)