Ubezpieczenia z kluczowym znaczeniem dla transformacji klimatycznej

0
453

Howden i Boston Consulting Group opublikowały nowe badania dotyczące roli ubezpieczeń w mobilizowaniu transformacji klimatycznej. Okazuje się, że ponad połowa z 19 bilionów dolarów już przeznaczonych na finansowanie transformacji klimatycznej do 2030 r. będzie wymagała dodatkowej ochrony ubezpieczeniowej.

Przyspieszenie popytu oznacza, że przedsiębiorstwa powinny zaangażować branżę ubezpieczeniową już na wczesnym etapie planowania zarządzania ryzykiem klimatycznym, aby zapewnić odpowiednią podaż pojemności i długoterminową ochronę.

Raport wzywa klientów do długoterminowego spojrzenia na ryzyko, które we współpracy z ubezpieczycielami może prowadzić do wieloletniej ochrony, publiczno-prywatnych rozwiązań ubezpieczeniowych i perspektywicznych analiz jako podstawy do opracowania przyszłych krzywych ryzyka. Takie podejście ma zwiększyć ubezpieczalność nowych inwestycji oraz wesprzeć przedsiębiorstwa w realizacji strategii transformacji i większej odporności na zmiany klimatu.

Po stronie podaży rynek musi wprowadzać innowacje, aby sprostać rosnącym wymaganiom transformacji klimatycznej oraz zapewnić dostępność i przystępność cenową ubezpieczeń we wszystkich sektorach i regionach.

(AM, źródło: PIU)