Ubezpieczeniowa inwestycja w transformację energetyczną w Credit Agricole

0
445

Energy Balance Indeks – taką nazwę nosi nowe ubezpieczenie inwestycyjne, którego subskrypcję rozpoczął Credit Agricole. Produkt zapewnia ochronę ubezpieczeniową oraz możliwość uzyskania premii ze wzrostu indeksu, w skład którego wchodzą europejskie spółki przyczyniające się do transformacji energetycznej świata.

Energy Balance Indeks z jednej strony daje ochronę ubezpieczeniową na życie i ochronę zainwestowanego kapitału w wysokości 108%, natomiast z drugiej umożliwia uzyskanie dodatkowej premii na koniec okresu ubezpieczenia, która stanowi 130% zwrotu z indeksu.

Ubezpieczyciel, którym jest CA Życie TU, inwestuje w aktywo (notę), składającą się z dwóch części. Pierwsza z nich to obligacje, które mają za zadanie chronić zainwestowany kapitał na koniec okresu ubezpieczenia. Druga część noty to indeks Euronex Eurozone Energy Transition Leaders 50 EW Decrement 5%, którego zadaniem jest wypracowanie premii.

– Premia, czyli zysk z ubezpieczenia, zależy od notowań wspomnianego indeksu, na którego wartość pracuje 50 europejskich spółek, które oprócz zaangażowania w większą oszczędność energii, chcą się zmieniać i angażować w realną politykę transformacji energetycznej – wyjaśnia Mieczysław Putkowski, dyrektor Departamentu Produktów Ubezpieczeniowych i Inwestycyjnych Credit Agricole.

Subskrypcja produktu Energy Balance Indeks trwa do 20 maja 2023 r. Minimalna kwota składki wynosi 3 tys. zł, maksymalna 1 mln zł. Całkowity czas ochrony ubezpieczeniowej to 4 lata i 13 dni. W ubezpieczenie z premią może zainwestować osoba pomiędzy 18. a 70. rokiem życia.

(AM, źródło: Credit Agricole)