UFG: Radosław Bedyński nowym członkiem zarządu

0
2147

Rada Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) powołała Radosława Bedyńskiego na członka zarządu. Stanowisko to obejmie od 1 stycznia 2020 roku. W połowie przyszłego roku Radosław Bedyński przejmie w pełni obowiązki od Sławy Cwalińskiej-Weychert, wiceprezes Funduszu, w związku z jej planowanym przejściem na emeryturę po zakończeniu obecnej kadencji w zarządzie.

– Bardzo się cieszę, że przekazanie obowiązków następuje na zasadzie zaplanowanej sukcesji – mówi Jarosław Matusiewicz, przewodniczący rady UFG. – Takie powinny być standardy w instytucjach, szczególnie takich jak Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Zdzisławę Cwalińską-Weychert zastąpi Radosław Bedyński, kompetentny menedżer z ogromnym doświadczeniem w likwidacji szkód – podkreśla.

Rada UFG podjęła również uchwałę o powołaniu Huberta Stoklasa, obecnego wiceprezesa Funduszu na kolejną czteroletnią kadencję (lipiec 2020–czerwiec 2024). Tym samym od połowy przyszłego roku zarząd UFG będzie pracować, przez kolejne cztery lata, w składzie: Małgorzata Ślepowrońska – prezes, Radosław Bedyński i Hubert Stoklas – wiceprezesi.

Radosław Bedyński posiada ponad 20-letnie doświadczenie na rynku ubezpieczeniowym w Polsce. Obecnie w grupie PZU jest odpowiedzialny za obsługę szkód i świadczeń, jako dyrektor Biura Procesów Obsługowych PZU/PZU Życie.

(AM, źródło: UFG)