PKO Ubezpieczenia oferuje polisy komunikacyjne dla leasingu

0
598

PKO Ubezpieczenia wprowadza PKO Auto – ubezpieczenia komunikacyjne dla klientów PKO Leasing. Oferta komunikacyjna dla leasingu obejmuje OC, AC all risk, assistance, NNW, ubezpieczenie szyb, bagażu podróżnego, porady prawnej oraz Zieloną Kartę. W pierwszym etapie sprzedaży PKO Auto kierowane jest do obecnych klientów PKO Leasing, którym kończy się ochrona w ramach wcześniej zawartych polis.

– Otwieramy nową linię biznesową, która zaspokaja potrzeby klientów PKO Leasing w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych. Wynajem i leasing stają się coraz popularniejszą formą finansowania. Można więc oczekiwać, że ten obszar biznesowy będzie dla nas bardzo rozwojowy – mówi Sławomir Łopalewski, prezes PKO Ubezpieczenia. – W czasie prac wdrożeniowych skupialiśmy się na szybkich i przyjaznych procesach. Zakup ubezpieczenia jest możliwy mailowo lub przez telefon – do minimum ograniczamy formalności. Dzięki naszej ofercie klienci PKO Leasing mogą zrealizować wszystkie sprawy finansowe i ubezpieczeniowe związane z leasingowanym pojazdem w jednym miejscu – dodaje.

– Nasza współpraca w ramach ubezpieczeń komunikacyjnych stwarza nowe możliwości dla klientów Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego. Po raz pierwszy klienci będą mogli skorzystać ze spersonalizowanej oferty, która jest wynikiem indywidualnej oceny ryzyka ubezpieczeniowego. Liczymy, że oferta ta spotka się z zainteresowaniem klientów – wskazuje Paweł Pach, prezes PKO Leasing.

Udogodnieniem dla klientów jest możliwość zgłoszenia szkody przez intuicyjny formularz online. W niedługim czasie ma on zostać wzbogacony o nowe funkcje, np. możliwość śledzenia szkody na każdym etapie. Szybka likwidacja małych szkód jest możliwa na podstawie przesłanej dokumentacji fotograficznej, w oparciu o kontakt telefoniczny. Klienci otrzymują też wsparcie opiekuna szkody, który na bieżąco informuje o jej statusie – od momentu zgłoszenia szkody do jej zamknięcia.

PKO Ubezpieczenia zapowiedziało, że w drugiej połowie przyszłego roku PKO Auto będzie skierowane także do nowych klientów spółki leasingowej.

(AM, źródło: PKO Ubezpieczenia)