UNIQA: 5 lat gwarancji ubezpieczeniowych online

0
798

Mija pięć lat od sprzedania pierwszej gwarancji ubezpieczeniowej zapłaty wadium całkowicie online. Wtedy to UNIQA z partnerem biznesowym Gwarancje24 przygotowała platformę do internetowej sprzedaży takich gwarancji.

Obecnie z usług UNIQA w obszarze gwarancji ubezpieczeniowych korzysta prawie 4000 przedsiębiorstw. Są to zarówno największe firmy, jak i małe oraz średnie działalności gospodarcze. Daje to ubezpieczycielowi drugą pozycję na rynku pod względem przypisu składki wśród firm ubezpieczeniowych, które udzielają takich gwarancji.

– Gwarancje ubezpieczeniowe są ważnym elementem finansującym działalność firm na polskim rynku. W UNIQA gwarancje można kupić w kilka minut: online, a także u agenta. Nasze doświadczenie oraz bardzo dobra znajomość rynku sprawiły, że dziś jesteśmy postrzegani jako wiarygodny i stabilny partner biznesowy, który wspiera przedsiębiorców również w trudnych czasach – mówi Izabela Nowak, dyrektorka Działu Gwarancji Ubezpieczeniowych UNIQA. – To była duża innowacja i rewolucja na rynku gwarancji. Zaletami tego rozwiązania jest szybkość procesu oraz minimum formalności. Przedsiębiorca może po swojej stronie znacząco zminimalizować koszty, gdyż odpada konieczność dostarczenia dokumentów do towarzystwa ubezpieczeniowego. Nie ma też potrzeby podpisywania dokumentacji w obecności gwaranta, ponieważ wszystko odbywa się elektronicznie – dodaje.

– Obecnie serwis pracuje z 400 klientami każdego dnia, których obsługuje kompleksowo w obszarze gwarancji ubezpieczeniowych. Są to zarówno największe firmy budowalne w kraju, jak i małe albo średnie przedsiębiorstwa z wielu branż. Od początku funkcjonowania serwis wystawił ponad 3300 gwarancji – mówi Liliana Zielińska, prezes Gwarancje24.

W tym roku UNIQA nawiązała również współpracę z firmą Open Nexus, która jest operatorem platformy przetargowej świadczącej usługi w zakresie elektronizacji postępowań publicznych oraz prywatnych. Jej efektem jest możliwość bezpośredniego zakupu gwarancji zapłaty wadium z poziomu platformy przetargowej (www.platformazakupowa.pl), co umożliwiło jeszcze większą automatyzację całego procesu.

– Jesteśmy w czołówce rynku ubezpieczeniowego w Polsce w obszarze gwarancji ubezpieczeniowych i ważne jest dla nas stałe podnoszenie atrakcyjności naszej oferty. Obecnie wdrażamy również narzędzie do szybkiego wystawiania gwarancji zapłaty wadium przez naszych agentów. Pracujemy także nad dalszym upraszczaniem procesów underwritingowych – podsumowuje Izabela Nowak.

(AM, źródło: UNIQA)