UNIQA w Klubie Partnerów SGH

0
571

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz UNIQA podpisały 30 stycznia Porozumienie o Partnerstwie dla Rozwoju SGH. Tym samym ubezpieczyciel dołączył do Klubu Partnerów uczelni.

– To zaszczyt i radość, że możemy dołączyć do elitarnego Klubu Partnerów SGH, wiodącej uczelni w Polsce, która od lat działa na rzecz zbliżenia świata nauki z biznesem. A my we współpracę tych dwóch światów mocno wierzymy. To dla nas nie tylko wyróżnienie, ale i okazja do promowania marki UNIQA wśród studentów, przede wszystkim jako pracodawcy pierwszego wyboru dla młodych osób startujących na rynku pracy. Ta współpraca świetnie wpisuje się naszą strategię employer brandingową i rekrutacyjną. Liczymy na przyciągniecie talentów do naszej organizacji. Ważnym dla nas aspektem jest także odczarowywanie branży ubezpieczeń, która od lat rozwija się pod kątem technologicznym, a często kojarzy się wyłącznie ze sprzedażą ubezpieczeń w oddziale. W planach mamy także m.in. projekt stażowy dla studentów oraz przygotowanie wraz z ekspertami z SGH raportów dotyczących najbardziej aktualnych zagadnień dla sektora ubezpieczeniowego – powiedział Marcin Nedwidek, prezes UNIQA. – Ta współpraca daje obopólne korzyści. Najstarsza uczelnia ekonomiczna w Polsce dostaje dostęp do naszych ekspertów, wśród których jest wielu absolwentów SGH – dodał.

– Niezmiernie cieszymy się, że do Klubu Partnerów SGH dołącza firma z mocną pozycją na rynku ubezpieczeniowym. W SGH stawiamy na wzmacnianie relacji z podmiotami życia gospodarczego, bo jesteśmy przekonani o wzajemnych korzyściach wynikających z więzi i kontaktów świata nauki z uczestnikami praktyki gospodarczej. Kariera prezesa UNIQA, absolwenta SGH, dobitnie pokazuje, że na naszej uczelni niezmiennie od lat przygotowujemy studentów do roli liderów życia gospodarczego w Polsce. To, w jaki sposób kształtujemy przywódców, powraca do nas w postaci tego właśnie porozumienia, z którego najbardziej skorzystają studenci SGH. Jestem przekonany, że dzięki zajęciom prowadzonym przez praktyków z branży ubezpieczeniowej studenci będą mogli poszerzyć swe horyzonty, zwiększą się ich możliwości, a w przyszłości łatwiej będzie im podjąć decyzję o karierze – powiedział Piotr Wachowiak, rektor SGH.

Porozumienie weszło w życie z dniem podpisania.

Klub Partnerów SGH powstał w 1998 roku jako wspólna inicjatywa zarówno polskich, jak i międzynarodowych przedsiębiorstw oraz władz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i ówczesnej rektor, Janiny Jóźwiak. Wszyscy członkowie Klubu razem i każdy osobno, realizując swoje strategie biznesowe, współpracują z SGH w minimum czterech obszarach, którymi są: employer branding i rekrutacja, edukacja i nauka, wzmacnianie potencjału SGH oraz projekty społeczne.

(AM, źródło: UNIQA)