UNIQA wprowadza udogodnienia w ofercie komunikacyjnej

0
1298

UNIQA wprowadza Gwarantowaną Sumę Ubezpieczenia Plus – opcję, która przy szkodach całkowitych i kradzieżowych z casco uwzględni wzrost wartości pojazdu w trakcie trwania umowy. Inną nowością w ofercie komunikacyjnej jest ochrona zniżek, zabezpieczająca klienta przed wzrostem składki związanej ze szkodą w kolejnym roku.

Zgodnie z nową GSU+ w razie szkody całkowitej lub kradzieży pojazdu podstawą do ustalenia odszkodowania z casco będzie wartość pojazdu z dnia zdarzenia. Zakład zastrzega, że będzie to nie mniej niż suma ubezpieczenia wskazana na polisie i nie więcej niż 110% jej wartości.

– Inflacyjne doświadczenia ostatniego roku pokazują, że w przypadku szkód całkowitych lub kradzieży wysokość odszkodowania nie zawsze odpowiada realnej wartości pojazdu w dniu zdarzenia. Zmiana, którą wprowadzamy, rozwiązuje ten problem. Klient może tylko zyskać, bo minimalną wysokością odszkodowania w takich sytuacjach jest wartość pojazdu wskazana w umowie. Jeśli natomiast wartość pojazdu w międzyczasie się zwiększy, to odszkodowanie uwzględni ten wzrost – wyjaśnia Jacek Rink, dyrektor Działu Rozwoju Ubezpieczeń Komunikacyjnych UNIQA.

Szkoda bez wzrostu stawki

UNIQA wprowadza także ochronę zniżek, w ramach której zabezpiecza klienta przed zwyżką składki w kolejnym roku w razie spowodowania szkody. Ochrona dotyczy pierwszej szkody z OC albo pierwszej szkody z OC i AC w roku polisowym. Ochrona zniżek jest dostępna w ofercie za dodatkową opłatą przy zakupie OC lub pakietu OC i AC.

– Ochrona zniżek staje się powoli standardem na rynku i w tym kontekście odpowiadamy na oczekiwania klientów. Wszyscy jesteśmy mądrzejsi po pierwszej szkodzie i takie doświadczenia zwykle wzmacniają naszą ostrożność i skłonność do zapobiegania ewentualnym podobnym zdarzeniom w przyszłości – dodaje Jacek Rink.

Sumy ubezpieczenia w górę

Kierowcy, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferty UNIQA, mogą liczyć także na wyższe sumy ubezpieczenia bagażu, które wzrastają z 3 do 5 tys. zł, oraz NNW przedsiębiorcy przy pracy – z 5 do 8 tys. zł. Z kolei w ofercie usług pomocowych zakład podwyższa maksymalną klasę samochodu zastępczego w opcji Assistance Prestiż z klasy C do klasy D.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl