UOKiK: PZU Zdrowie może przejąć kontrolę nad Tomma Diagnostyka Obrazowa

0
626

PZU Zdrowie uzyskało zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na przejęcie kontroli nad firmą Tomma Diagnostyka Obrazowa, największego pod względem infrastruktury prywatnego świadczeniodawcy diagnostyki obrazowej z siedzibą w Poznaniu. To największy jednorazowy projekt firmy z Grupy PZU związany z rozwojem jej sieci.

O wydaniu zgody na przejęcie UOKiK poinformował 4 grudnia na Twitterze. Z informacji na stronie internetowej Urzędu wynika, że PZU Zdrowie czekało na akceptację UOKiK niecały miesiąc. Wniosek w tej sprawie trafił bowiem do niego 30 października, a jej zakończenie nastąpiło 27 listopada. W ramach transakcji PZU Zdrowie przejmie 100% akcji w spółce Tomma Diagnostyka Obrazowa oraz pośrednio 100% udziałów w spółkach „Bonus-Diagnosta” i Asklepios Diagnostyka.

Tomma Diagnostyka Obrazowa oferuje badania tomografem komputerowym, rezonansem magnetycznym, a także RTG i USG. Ma ponad 25-letnie doświadczenie na polskim rynku prywatnej opieki medycznej i placówki w prawie 30 miastach, w tym m.in. w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach, Białymstoku, Szczecinie, Częstochowie i Opolu.

Tomma Diagnostyka Obrazowa zostanie przejęta od funduszu private equity THC. Jej akwizycja to największy jednorazowy projekt związany z rozwojem sieci PZU Zdrowie, dzięki któremu firma przekroczy symboliczną liczbę 100 własnych placówek medycznych. W sieci Tomma pracuje na co dzień ponad stu dwudziestu lekarzy, zaś liczba całego personelu sięga niemal ośmiuset osób. Tomma dysponuje 28 aparatami rezonansu magnetycznego i 15 aparatami tomografii komputerowej. W 2019 r. sieć chce wykonać ponad 300 tys. badań diagnostycznych.

PZU Zdrowie ma sieć liczącą już 100 własnych i 2200 partnerskich placówek w niemal 600 miastach w Polsce. Współpracuje z kilkudziesięcioma szpitalami i ponad połową aptek w kraju. Oferuje pomoc prawie 2000 lekarzy przeszło 50 specjalizacji. W sierpniu PZU Zdrowie otworzyło pierwsze gabinety stomatologiczne pod własną marką.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl