Vienna Insurance Group zakłada firmę assistance w krajach bałtyckich

0
371

VIG kontynuuje proces oferowania usług assistance przez własne podmioty. Grupa utworzyła Global Assistance Baltic – firmę, która będzie świadczyć pomoc w krajach bałtyckich.

VIG zrezygnowała z oferowania usług assistance za pośrednictwem firm zewnętrznych, na rzecz własnych firm zapewniających takie wsparcie. Grupa zrobiła pierwszy krok w tym kierunku w 2013 roku, kupując Global Assistance w Czechach. Potem przyszła kolej na uruchomienie takich podmiotów na Słowacji, w Bułgarii (skąd świadczona jest też pomoc w Serbii i Macedonii Północnej), Rumunii i Polsce, a teraz przyszedł czas na kraje bałtyckie.

– Zapewnienie całego procesu od oferty ubezpieczeniowej po obsługę szkód i assistance z jednego źródła to dla nas wyraźna wartość dodana. Dzięki temu możemy znacząco wpływać i dalej optymalizować jakość usług poprzez kontrolę cyklu obsługi roszczeń od pierwszego kontaktu do wypłaty odszkodowań – tłumaczy Elisabeth Stadler, dyrektor generalna VIG.

Global Assistance Baltic z siedzibą w Rydze rozpocznie obsługę assistance w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych, turystycznych i mieszkaniowych dla spółek VIG na Łotwie, Litwie i Estonii do końca 2021 r. Tym samym grupa będzie świadczyć pomoc w 10 krajach

W ubiegłym roku firmy assistance VIG obsłużyły klientów w około 400 tys. spraw. W pierwszej połowie 2020 r. ze względu na pandemię Covid-19 obsłużono jedynie ok. 160 tys. spraw z zakresu assistance.

(AM, źródło: VIG)