VIG: Franz Fuchs zostanie zastępcą dyrektora generalnego

0
2163

1 października Franz Fuchs, dyrektor generalny Vienna Insurance Group Polska, obejmie stanowisko zastępcy dyrektora generalnego całej grupy. W ten sposób zostały docenione jego osiągnięcia jako osoby nadzorującej działalność VIG w Polsce, Rumunii, Krajach Bałtyckich, na Ukrainie i w Mołdawii.

Urodzony w 1953 r. Franz Fuchs to dyplomowany matematyk ubezpieczeniowy. Swoją karierę rozpoczął jako aktuariusz, koncentrując się na ubezpieczeniach osobowych. Pochodzi z regionu Waldviertel w północno-zachodniej Austrii, zdobywał doświadczenie jako menedżer ubezpieczeń w Czechach, Polsce i na Węgrzech. W 2003 r. zasilił szeregi Vienna Insurance Group i przejął kierowanie polskimi spółkami Compensa.

W 2009 r. przyjął nominację do zarządu koncernu. Z dniem 1 maja 2014 roku Franz Fuchs objął funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Compensy, przekazując obowiązki prezesa zarządu Arturowi Borowińskiemu.

W czasie prezesury Franza Fuchsa Compensa TU oraz Compensa TUnŻ przeszły gruntowną transformację. W ciągu 10 lat składka przypisana brutto obu spółek wzrosła do poziomu 1,6 mld zł, tj. o ponad 400%. Obecny dyrektor generalny VIG Polska sfinalizował 8 akwizycji i przeprowadził wiele pionierskich projektów operacyjnych. Sukcesy Franza Fuchsa zostały docenione również przez środowiska biznesowe, w tym Polski Klub Biznesu, który nagrodził go tytułem Honorowego Ambasadora Polskiego Biznesu. Jest też laureatem nadawanego przez „Gazetę Ubezpieczeniową” tytułu „Człowiek Roku Ubezpieczeń” za rok 2006.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl