VIG uhonorowała czterdziestą rocznicę powstania „Solidarności”

0
392

W dniach 28–31 sierpnia centrala Compensy w Warszawie oraz budynek Ringturm w Wiedniu, w którym mieści się siedziba Vienna Insurance Group, zostały dekoracyjnie oświetlone w celu uczczenia czterdziestej rocznicy powstania ruchu „Solidarność” w Polsce.

Dzisiaj powstanie „Solidarności” jest uznawane za początek największej transformacji polityczno-ekonomicznej drugiej połowy XX w., która otworzyła przed Europą Wschodnią szereg nowych możliwości ekonomicznych.

– Te szeroko zakrojone ruchy społeczne umożliwiły krajom z Europy Zachodniej wejście na nowe rynki i poszerzenie działalności. Byliśmy jednym z pierwszych towarzystw ubezpieczeniowych, które zdecydowały się na taki krok, i uwierzyliśmy w możliwości, które otwierał przed nami region Europy Wschodniej. Przez lata z powodzeniem korzystaliśmy z dostępności nowych rynków, rozwijając pozycję naszej grupy, która dziś jest wiodącym ubezpieczycielem w Europie Środkowo-Wschodniej – komentuje Günter Geyer, prezes zarządu Wiener Städtische Versicherungsverein i przewodniczący rady nadzorczej Vienna Insurance Group.

Zaplanowana instalacja świetlna pojawiła się na budynkach spółek VIG wieczorem 28 sierpnia i będzie można ją oglądać do 31 sierpnia. Tego właśnie dnia 40 lat temu podpisane zostały Porozumienia Gdańskie, które doprowadziły do powstania pierwszego niezależnego związku zawodowego w socjalistycznym kraju.

– Poprzez projekcję świetlną honorującą rocznicę powstania ruchu, który finalnie umożliwił nam rozwój działalności w krajach Europy Wschodniej, chcemy również podkreślić głęboką solidarność grupy z naszymi spółkami i klientami w Polsce. Liczne kreatywne pomysły naszych kolegów z Polski przynoszą grupie wiele korzyści, a dzięki ich wieloletniemu doświadczeniu i specjalistycznym umiejętnościom możemy stworzyć w Polsce centrum innowacji dla całej grupy – komentuje Harald Riener, członek zarządu VIG odpowiedzialny za biznes w Polsce.

– W tym roku obchodzimy czterdziestą rocznicę powstania ruchu Solidarność, który w nieprzecenionym stopniu przyczynił się do upadku komunizmu i rozpoczął przełomowe, historyczne zmiany w całej Europie dotykające nie tylko kwestii politycznych i społecznych, a także gospodarki, nauki i kultury. Cieszę się i jestem wdzięczna, że udało się nam wykonać ten projekt z hojnym wsparciem ze strony Wiener Städtische Versicherungsverein oraz Vienna Insurance Group i przy współpracy z zarządem miasta Wiednia – wyjaśnia Jolanta Róża Kozłowska, ambasador RP w Austrii.

(AM, źródło: VIG)