W wakacje Europ Assistance Polska najczęściej pomagało kierowcom

0
145

Europ Assistance Polska podsumowała strukturę spraw assistance zrealizowanych podczas tegorocznych wakacji. Najczęściej zgłoszenia dotyczyły assistance samochodowego, a sprawy z zakresu travel assistance stanowiły blisko jedną piątą wszystkich interwencji.

– Sezon wakacyjny to bardzo pracowity czas w branży assistance. Mimo ciągle trwającego zagrożenia pandemicznego Polacy podróżowali równie chętnie jak w latach poprzednich Podobnie jak w ubiegłych sezonach letnich, najczęściej pomagaliśmy klientom na drodze, w sytuacji awarii pojazdu lub wypadku komunikacyjnego. Najwięcej tego typu zdarzeń miało miejsce w kraju, gdzie duża część rodaków spędzała tegoroczny urlop, ale pomagaliśmy także tym, którzy postanowili wybrać się na wakacje samochodem nieco dalej – mówi Marcin Zieliński, dyrektor Departamentu Sprzedaży Europ Assistance Polska.

57% wszystkich spraw dotyczyło organizacji pomocy związanej z sytuacjami na drodze. W przypadku awarii lub kolizji Europ Assistance najczęściej organizowała holowanie pojazdu, usprawnienie na miejscu zdarzenia i organizację pojazdu zastępczego. 93% wszystkich interwencji miała miejsce w Polsce najczęściej w województwie mazowieckim, śląskim, dolnośląskim, pomorskim i małopolskim. Kierowcom podróżującym za granicę assistance samochodowy najbardziej przydał się w Niemczech, Chorwacji i we Włoszech.

Interwencje home assistance stanowiły 16% wszystkich realizowanych spraw. Wśród nich 40% zgłoszeń dotyczyło pomocy hydraulika, 14% elektryka, a 13% osób potrzebowało pomocy serwisu RTV/AGD/PC.

Z kolei sprawy związane z pomocą medyczną za granicą stanowiły 17% wszystkich interwencji. Najczęściej firma organizowała usługi medyczne i zwracała koszty leczenia. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło nagłych zachorowań, złamań czy urazów. Do Centrum Alarmowego najczęściej dzwonili turyści przebywający na wypoczynku w Chorwacji (26%), Niemczech (12%), Grecji (8%), we Włoszech (7%), a także w Turcji (6%) i Hiszpanii (6%).

– Z tegorocznego badania Holiday Barometer zrealizowanego przez IPSOS na zlecenie Europ Assistance wynika, że co trzeci Polak w poszukiwaniu relaksu i słońca wybiera urlop za granicą. Najpopularniejsze kierunki wakacyjnych wyjazdów to Hiszpania, Włochy, Grecja i Chorwacja. Dane te mają również odzwierciedlenie w naszych statykach sezonowych – dodaje Marcin Zieliński.

(AM, źródło: Europ Assistance Polska)