WDB i Brokers Union razem pod szyldem PIB Broker

0
2353

Trwa konsolidacja na polskim rynku brokerskim. Tym razem fuzję ogłosiły spółki brokerskie WDB i Brokers Union, które będą działać pod marką PIB Broker. Nowy podmiot jest częścią międzynarodowego zespołu PIB Group.

– Połączenie WDB i Brokers Union pod marką PIB Broker wynika przede wszystkim z podobnego modelu biznesowego i wspólnego obszaru geograficznego, na którym działały obie spółki. Dzięki synergii kompetencji i doświadczenia naszych zespołów jesteśmy w stanie dostarczyć klientom jeszcze lepszy serwis i nie tylko sprostać ich oczekiwaniom, ale również je wyprzedzać oraz dostarczać innowacyjne rozwiązania w zakresie ubezpieczeń i zarządzania ryzykiem – tłumaczy Mariusz Muszyński, prezes zarządu PIB Broker.

Według przedstawicieli brokera, ściślejsza współpraca ma być korzystna głównie dla klientów obu spółek, ale również dla ich zespołów. PIB Broker działa bowiem w specjalizacjach charakteryzujących się dużym potencjałem wzrostu.

– To dla nas jeden z kluczowych projektów, jakie zrealizowaliśmy w ostatnich latach i przede wszystkim znaczący krok w naszym rozwoju – podkreśla Natalia Jackowiak, wiceprezeska zarządu PIB Broker. – Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskują przede wszystkim klienci, ale w równej mierze również nasi pracownicy, poprzez dostęp do bazy wiedzy, wymiany doświadczeń (w tym międzynarodowych) i kompetencji oraz możliwości uczenia się od siebie. Nowa marka na rynku oferuje nie tylko dostęp do większych możliwości, ale także wzmocniony zakres świadczonych usług i zespół doskonałych specjalistów gotowych do działania na każdym polu, gdzie istnieje potrzeba ochrony interesów naszych klientów – zapewnia.

Ścisła współpraca kluczem do dalszego wzrostu

– Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę i prezentować olbrzymi potencjał w nowej formule, co pomoże nam w dalszym dynamicznym rozwoju – zapewnia Filip Rybacki, wiceprezes zarządu PIB Broker. – Widzimy ogromny potencjał wzrostu naszej kultury organizacyjnej, opartej na silnych relacjach interpersonalnych, które są w  branży brokerskiej fundamentem. Teraz będziemy kontynuować zarówno nasz rozwój, jak i współpracę międzynarodową. Klienci oraz partnerzy biznesowi mogą spodziewać się jeszcze większej dynamiki, elastyczności i zaangażowania w obszarze ubezpieczeń i zarządzania ryzykiem – deklaruje.

Połączony potencjał zwiększy możliwości

Według członków zarządu brokera cała transakcja nie jest klasyczną fuzją, a raczej szansą na połączenie potencjałów operacyjnych, bogatego doświadczenia i kultur organizacyjnych obu spółek.

– Widzimy dziś duże szanse dla PIB Broker w dobieraniu dla naszych klientów jeszcze lepszych, dopasowanych, wręcz szytych na miarę rozwiązań, szczególnie tam, gdzie nasze dotychczasowe kompetencje się uzupełniają – dodaje Radosław Grzęda, wiceprezes zarządu PIB Broker. – Myślę tu w szczególności o grupowych programach ochrony życia i zdrowia, ale tak naprawdę będziemy rozwijać kompleksowo wszystkie rozwiązania ubezpieczeniowe, jakich potrzebują nasi klienci – dodaje.

PIB Group coraz mocniejsza w Polsce

PIB Group to międzynarodowa grupa składająca się z różnorodnych pośredników ubezpieczeniowych. Jest obecna w 9 krajach, generując przychody przekraczające 350 mln funtów brytyjskich z ubezpieczeń specjalistycznych. Jako jedna z największych grup pośrednictwa ubezpieczeniowego w Europie, zebrała w 2022 r. składkę o wartości ok. 13 mld zł i osiągnęła wzrost przychodów na poziomie około 70% rok do roku.

PIB Group jest aktywnym konsolidatorem polskiego rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego. W naszym kraju przejęła ona WDB, Brokers Union (teraz obie będą działać pod szyldem PIB Broker), spółki z grupy Exito (exito Broker, Eko Broker, ECRB), brokera reasekuracyjnego ReSolutions oraz multiagencję Asist.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl