Wefox liczy na agentów

0
1410

Wysoka jakość doradztwa agencyjnego oraz poszerzające się grono klientów o znaczących kompetencjach cyfrowych były głównymi czynnikami, które skłoniły Wefox Insurance do wejścia na polski rynek ubezpieczeń. Insurtech rozpocznie działalność operacyjną już w przyszłym miesiącu.

Wefox Insurance jest cyfrowym ubezpieczycielem działającym w czasie rzeczywistym. Prowadzi sprzedaż polis wyłącznie za pośrednictwem agentów ubezpieczeniowych, którzy mogą zawrzeć polisy w formie elektronicznej w ciągu kilku minut. Zgłaszanie szkód odbywa się drogą cyfrową. Według firmy, w 60% przypadków szkody są likwidowane tego samego dnia. Produkty Wefox są dostępne w Niemczech i Szwajcarii. Z jego usług skorzystało już ponad 500 tys. klientów. Teraz przyszedł czas na Polskę – w maju Wefox rozpocznie oferowanie ubezpieczeń w naszym kraju.

W połowie stycznia firma otrzymała zgodę na rozpoczęcie działalności w Polsce, a w marcu przeprowadziła pierwsze szkolenie agentów. W ciągu najbliższych miesięcy Wefox planuje sprzedawać swoje produkty poprzez grono co najmniej 3000 agentów.

Polska to jeden z najsilniejszych rynków agencyjnych na świecie. Jesteśmy pod wrażeniem jakości doradztwa, jakiego polscy agenci udzielają swoim klientom. Dlatego zdecydowaliśmy, że Polska będzie kolejnym, trzecim krajem naszej obecności – powiedział Oliver Lang, CEO Wefox Insurance. – Wejście na polski rynek oznacza obecność na jednym z najnowocześniejszych rynków ubezpieczeniowych na świecie. Silna gospodarka i rosnący segment klientów posiadających znaczną wiedzę cyfrową tworzą idealny rynek dla Wefox Insurance AG. Jednocześnie pozostajemy wierni naszemu przekonaniu o znaczeniu roli bezpośredniego doradcy. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby ułatwić codzienną pracę agentom w Polsce – dodał.

Wefox rozpocznie działalność operacyjną w Polsce od ubezpieczeń nieruchomości oraz komunikacyjnych. Firma deklaruje, że jest w trakcie prac nad poszerzeniem oferty o kolejne produkty.

Wefox podkreśla, że w odróżnieniu od innych ubezpieczycieli cyfrowych wierzy w siłę bezpośredniego doradztwa ubezpieczeniowego. Dlatego też klienci nie mogą kupować jego produktów za pomocą strony internetowej. Są one dostępne wyłącznie za pośrednictwem współpracujących z nim agentów. Reasekuratorem i partnerem strategicznym Wefox jest Munich Re.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl