Wielka Brytania: Polisa dla dyrektorów upadających firm

0
344

McGill and Partners, specjalistyczny broker ubezpieczeniowy i reasekuracyjny z Londynu, wprowadził SAIFElimits, rozwiązanie ochronne na wypadek niewypłacalności korporacyjnej. Może ono być włączone w dowolną polisę D&O i uruchamiane automatycznie przez zajście zdarzenia ubezpieczeniowego, jakim jest niewypłacalność.

To rozszerzenie pozwala na utrzymanie ochrony D&O przez okres do sześciu lat podczas procedury upadłościowej. Firma brokerska określa produkt jako „gotowe i samowystarczalne rozwiązanie ochronne”, co oznacza, że może być dołączone i (jeśli uruchomione przez niewypłacalność) działać w dowolnym istniejącym programie D&O bez potrzeby dalszych ustaleń.

Ryzyko niewypłacalności nawet wielkich firm może się pojawić jak grom z pozornie jasnego nieba, czego doświadczyli dyrektorzy m.in. Carillion, British Steel, Silicon Valley Bank, Greensill Capital. Korporacyjna niewypłacalność może stwarzać znaczne problemy dla ochrony D&O, włącznie z wygaśnięciem polisy, erozją sumy ubezpieczenia i innymi wadami ochrony. SAIFElimits jest odpowiedzią na szeroko dostrzeganą lukę ubezpieczeniową.

(AC, źródło: Insurance Journal)