Wiener: Nagroda za zaangażowanie w działalność wolontariacką

0
484

Ewelina Mendyk-Karczmarczyk z Wiener TU została laureatką konkursu Award in Recognition of Commitment to Voluntary Activities (Nagroda za Zaangażowanie w Działalność Wolontariacką) organizowanego przez Wiener Städtische Versicherungsverein. Została doceniona za swoje zaangażowanie w  działania lubelskiej Fundacji Africamed.

Wiener Städtische Versicherungsverein już od 2013 roku, przyznaje pracownikom spółek należących do VIG z całego świata nagrody za działalność wolontariacką. Tegoroczna uroczysta gala konkursowa odbyła się 29 listopada w Wiedniu. Nagrody wręczyły członkini zarządu Wiener Städtische Versicherungsverein Helena Kanta oraz dyrektor ds. sponsoringu VIG Barbara Grötschnig.

Wśród tegorocznych zwycięzców znalazły się osoby wspierające swoimi działaniami lokalne społeczności na wiele różnych sposobów: pracą dla organizacji pomagających ciężko chorym i niepełnosprawnym dzieciom, zapewnianiem opieki medycznej w Kenii i Tanzanii, opieką nad pacjentami chorymi na raka i udzielaniem wsparcia ich krewnym, działaniami z ramienia Czerwonego Krzyża lub też zaangażowaniem w inicjatywy związane z ochroną środowiska.   Ewelina Mendyk-Karczmarczyk, przewodnicząca rady lubelskiej fundacji Africamed, została wyróżniona w konkursie jako jedyna Polka. – Moim marzeniem jest pomagać tam, gdzie tego najbardziej potrzeba – mówi laureatka. – Niesamowite jest to, jak udział w wyjeździe misyjnym zmienia ludzi zarówno tam na miejscu, jak i tutaj, już po powrocie. Lekarze, którzy wrócili z Afryki, patrzą zupełnie inaczej zarówno na swoich pacjentów, jak i na swoją misję – dodaje.

– Bardzo się cieszymy, że Ewelina tak mocno angażuje się w działania wolontaryjne.  Jej starania idealnie wpisują się w wartości Wiener, które odnoszą się do pomagania osobom w trudnej sytuacji życiowej – mówi Anna Włodarczyk-Moczkowska, prezes zarządu Wiener TU. – Mam nadzieję, że to wyróżnienie da jej jeszcze więcej energii, by dalej wspierać potrzebujących – dodaje.

Ewelina Mendyk-Karczmarczyk, wraz z organizacją, opiekuje się pięcioma placówkami medycznymi w Afryce: Szpitalem Misyjnym Rubya, Szpitalem Misyjnym w Muganie w Tanzanii, Szpitalem Misyjnym i Ośrodkiem dla niepełnosprawnych chłopców Small Home w Chuce w Kenii. Fundacja wspiera afrykańskie placówki, zapewniając im niezbędną pomoc ze strony medyków i lekarzy oraz dostarczając potrzebny sprzęt medyczny. Ewelina Mendyk-Karczmarczyk pracuje z zarządem i pozostałymi członkami Fundacji nad budowaniem strategii oraz prowadzi szkolenia dla zespołu wolontariuszy.

(AM, źródło: Wiener)