Willis i Pega stymulują cyfrową transformację w wycenach ubezpieczeń

0
124

Willis Towers Watson ogłosił, że do jego globalnego programu Radar Live Collaboration dołączy kolejny dostawca – Pegasystems (Pega). Firma ta dostarcza oprogramowanie rozprawiające się z nadmierną złożonością w biznesie.

Pega pomaga ubezpieczycielom w zarządzaniu krytycznymi dla biznesu procesami przepływu pracy – od zarządzania klientami poprzez operacje underwitingu po obsługę likwidacji szkód. Łączność z API umożliwia łatwą i szybką integrację z Radar Live, rozwiązaniem WTW do wycen i wspierania procesu decyzyjnego.

Radar Live pozwala ubezpieczycielom na szybkie wprowadzanie do systemu Pega zaawansowanych modeli wyceny, reguł i wspomagania decyzji. Modele można szybko opracować, przetestować pod kątem scenariuszy i wdrożyć, co pozwala obniżyć koszty, skrócić proces decyzyjny i zwiększyć pewność w zakresie decyzji cenowych i biznesowych.

Współpraca pomoże ubezpieczycielom w szybkim wdrożeniu wsparcia decyzyjnego, wycen i reguł oferowanych przez system Radar Live do obsługiwanych przez Pega procesów zarządzania portfelem, wyceną i przepływem procesów dotyczących likwidacji szkód.

– Bardzo nas cieszy, że możemy współpracować z Willis Towers Watson i Radar Live, najlepszym w swojej klasie systemem wycen i silnikiem opartym na regułach. Pega zwiększa wydajność, maksymalizuje efektywność, rozprawia się ze złożonością i łączy doskonałość Radar Live z możliwościami Pega, jej wiodącymi na świecie kompetencjami w zakresie prowadzenia spraw, aby zapewnić ubezpieczycielom i ich klientom wysokiej jakości wyniki w zakresie underwritingu – mówi Kieran Tarrant, wiceprezes ds. sprzedaży Pega Wielka Brytania i Irlandia.

– Cieszymy się, że firma Pega dołączyła do naszego programu współpracy wokół Radar Live. W sytuacji, gdy dane i zaawansowana analityka wyznaczają horyzont zmian w sektorze ubezpieczeń, firmy muszą przenosić swoje operacje do połączonych, elastycznych i zwinnych systemów, zdolnych do tworzenia przewagi konkurencyjnej. Międzynarodowe sukcesy firmy Pega w zwiększaniu sprzedaży, minimalizowaniu wydatków, zwiększaniu spójności w zakresie underwritingu i poprawianiu doświadczeń klienta pozwalają wierzyć, że ta współpraca przyniesie znaczącą wartość naszym wspólnym klientom na całym świecie – komentuje Andrew Harley, dyrektor WTW.

Według WTW nowe źródła danych i dostępność algorytmów uczenia maszynowego podniosły poprzeczkę oczekiwań względem wydajności analityki i poziomu zaawansowania zautomatyzowanego podejmowania decyzji. Jednocześnie zapotrzebowanie konsumentów na internetowe i mobilne oferty ubezpieczeniowe, porównywanie i zestawianie wielu ofert, a także ich oczekiwania dotyczące szybkiej likwidacji szkód spowodowały konieczność szybkiego i rzetelnego dostarczania na rynek stawek i warunków.

(AM, źródło: WTW)