Wioletta Morawska w zarządzie Aviva PTE

0
140

Wioletta Morawska została powołana do zarządu Aviva PTE, gdzie zajmie miejsce odchodzącego z firmy Jana Linke. Na nowym stanowisku będzie odpowiadać za sprawy prawne i compliance. Funkcję obejmie pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego.

Wioletta Morawska od 2001 r. pracuje w Dziale Prawnym grupy Aviva w Polsce jako prawnik obsługujący spółki działające na rynku kapitałowym – dom maklerski zarządzający aktywami oraz towarzystwo funduszy inwestycyjnych. Pracę w Aviva PTE rozpoczęła w 2015 roku, a w latach 2016–2019 była członkiem zarządu spółki. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zdała egzamin sędziowski w 1993 roku i egzamin radcowski w 1994 roku. Ukończyła też studia podyplomowe dla Menedżerów Sektora Usług Finansowych i Ubezpieczeniowych na SGH.

Jan Linke jest związany z Avivą od 2012 r. Członkiem zarządu Aviva PTE został w grudniu 2019 r., a wcześniej był prokurentem spółki. Wpisany jest na listę radców prawnych. Wcześniej odpowiadał za obsługę prawno-korporacyjną podmiotów grupy Aviva Polska. Udzielał także wsparcia prawnego w kluczowych projektach i inwestycjach Avivy w Polsce. W latach poprzednich pracował również w departamencie prawnym w grupie Nationale-Nederlanden. 

Jan Linke

– Dziękuję Avivie za 9 lat wspaniałej przygody i okazane mi zaufanie. To była dla mnie bezcenna lekcja biznesu, a także czas nawiązania wielu wartościowych relacji. Zamierzam teraz rozwijać własną kancelarię radcowską – mówi Jan Linke.

(AM, źródło: Aviva)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here