WTW: Nowa oferta cyberubezpieczeń

0
528

Firma brokerska Willis Towers Watson (WTW) wprowadziła trzy nowe polisy cyber dla klientów ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii i Europy Zachodniej.

Nowe cyberbezpieczenia zawierają specjalne zindywidualizowane rozwiązania zarówno dla dużych, jak i średnich firm, umożliwiające im pełną ocenę, ochronę i odzyskanie strat związanych z ryzykiem w cyberprzestrzeni. Polisy zawierają szeroki zakres zdarzeń w cyberprzestrzeni dotyczących naruszenia bezpieczeństwa danych, roszczeń regulacyjnych i zakłóceń w prowadzeniu działalności, jak również istotną ochronę przed cyberatakami w łańcuchu dostaw. Dają one również jasność co do zakresu ochrony przeciw zagrożeniom w cyberprzestrzeni, w celu wyeliminowania niepewności dotyczącej ochrony (tzw. silent cyber).

– Jako że ryzyko w cyberprzestrzeni podlega stałej ewolucji w firmach różnego rozmiaru i z różnych sektorów, ogromnie istotne jest rozwiązanie przenoszące ryzyko i dające jednocześnie jasność co do zakresu ochrony – mówi Sylwia Kozłowska, dyrektor Pionu Ubezpieczeń Odpowiedzialności Cywilnej Willis Towers Watson Polska. – Wiele istniejących na rynku produktów może być mylących i trudnych w interpretacji. Nasza globalna wiedza ekspercka oraz dokładne analizy ryzyk cybernetycznych, umożliwiły nam wprowadzenie trzech nowych produktów ubezpieczeniowych w trzech różnych regionach, które stanowią rozwiązanie dla transferu ryzyka. Rozwiązanie to daje naszym klientom lepsze zrozumienie kupowanej przez siebie ochrony. Jest jasne, elastyczne i dopasowane do ich potrzeb.

Nowe ubezpieczenia odnoszą się do najnowszych i najbardziej wyeksponowanych zagrożeń cybernetycznych. Do współpracy firma zaprosiła ekspertów z całego świata z obszarów cyberprzestrzeni, ubezpieczeń majątkowych, osobowych i likwidacji szkód, którzy korzystając z autorskich narzędzi analitycznych i szerokiego zakresu danych szkodowych, określili kluczowe obszary ekspozycji ryzyka dla klientów i opracowali stosowne rozwiązania w zakresie jego przeniesienia.

(AM, źródło: WTW)