Wydarzenia Miesiąca – Grudzień 2022

0
1402

Start prac nad implementacją noweli dyrektywy komunikacyjnej, wefox, przewodnik prewencyjny UNIQA, nowy system wdrożony przez PZU oraz Superpolisa Ubezpieczenia – te wydarzenia, firmy i rozwiązania zostały uznane przez „Gazetę Ubezpieczeniową” za główne akcenty oraz głównych bohaterów ostatniego miesiąca 2022 roku.

WYDARZENIE MIESIĄCA

Rozpoczęcie prac nad implementacją noweli dyrektywy komunikacyjnej do polskiego porządku prawnego – za inaugurację procesu, który finalnie wprowadzi wiele zmian, np. nowe definicje pojazdu i ruchu pojazdu, o fundamentalnym znaczeniu dla sektora komunikacyjnego, a w konsekwencji – całego polskiego rynku ubezpieczeń.

UBEZPIECZYCIEL MIESIĄCA

wefox – w uznaniu za sukcesywną rozbudowę sieci sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych oferowanych przez insurtech, do której dołączył ostatnio lider segmentu porównywarek ubezpieczeniowych, firma Rankomat.

INICJATYWA MIESIĄCA

Przewodnik prewencyjny UNIQA – w uznaniu dla dokumentu opisującego ważne i dobre praktyki w zakresie zwiększania bezpieczeństwa pożarowego w przedsiębiorstwach. Dzięki temu opracowaniu ubezpieczyciel umożliwia klientom korporacyjnym ograniczenie ryzyka wystąpienia szkody pożarowej w ich przedsiębiorstwie, a jednocześnie zmniejsza prawdopodobieństwo konieczności wypłaty odszkodowania za mienie zniszczone w wyniku pożaru.

INNOWACJA MIESIĄCA

Wdrożenie inteligentnego systemu Comadso do porównywania zakresów produktów ubezpieczeniowych w PZU – w uznaniu dla narzędzia, które w istotny sposób poszerza wiedzę zespołów wsparcia sprzedaży oraz pośredników współpracujących z największym polskim ubezpieczycielem na temat propozycji innych zakładów, co umożliwia adekwatną modyfikację oferty oraz pozwala na osiągnięcie przewagi konkurencyjnej.

FIRMA MIESIĄCA

Superpolisa Ubezpieczenia – w uznaniu za sukcesy w rozwoju modelu joint venture opartego na wspólnym budowaniu kompetencji z innymi agencjami ubezpieczeniowymi oraz wdrożenia informatyczne, z nowym ekosystemem Strefa Agenta na czele.

Artur Makowiecki

redaktor portalu www.gu.com.pl