Wydarzenia Miesiąca – Listopad 2021

0
1019

Zamknięcie transakcji przejęcia Avivy w Polsce przez Allianz, szybka reakcja Aegona na interwencję produktową nadzoru, chatbot Ergo Hestii, nowy produkt komunikacyjny Generali oraz nowa członkini zarządu Aon Polska – tak przedstawia się lista listopadowych wyróżnień w rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

WYDARZENIE MIESIĄCA

Formalne przejęcie aktywów Avivy w Polsce przez Allianz – za bardzo szybkie i bezproblemowe spełnienie wszystkich wymogów niezbędnych do sfinalizowania największej w tym roku zmiany właścicielskiej na polskim rynku ubezpieczeń.

UBEZPIECZYCIEL MIESIĄCA

Aegon – za dostosowanie oferty do wymogów interwencji Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącej ubezpieczeń na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym na blisko dwa miesiące przed wymaganym terminem.

INNOWACJA MIESIĄCA

Chatbot Ergo Hestii wspierany przez sztuczną inteligencję – za wprowadzenie do procesu obsługi klienta narzędzia bazującego na wykorzystaniu nowoczesnej technologii, które wspiera obsługę klientów przy likwidacji szkód oraz w procesie wyboru produktu ochronnego.

PRODUKT MIESIĄCA

Ochrona zniżki z gwarancją ceny po jednej szkodzie OC autorstwa Generali – za wprowadzenie do oferty produktu, który poszerza ochronę klientów, pozwalając im uniknąć cenowych konsekwencji jednego zdarzenia o charakterze szkodowym, a jednocześnie może pozytywnie wpłynąć na ich lojalność wobec zakładu.

CZŁOWIEK MIESIĄCA

Sylwia Kozłowska – za docenienie jej dotychczasowych osiągnięć w branży brokerskiej, którego wyrazem było przejście z dyrektorskiego stanowiska w Willis Towers Watson Polska na fotel członka zarządu Aon Polska.

Artur Makowiecki

redaktor portalu www.gu.com.pl