Znamy laureatów Ogólnopolskiej Szkolnej Olimpiady Wiedzy Ubezpieczeniowej Unilink

0
867

W zorganizowanej przez Unilink olimpiadzie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych klas 6–8 z całej Polski. Celem rywalizacji było promowanie wiedzy o ubezpieczeniach wśród młodzieży.

Szkolna Olimpiada Wiedzy Ubezpieczeniowej miała na celu edukację młodzieży z ogólnej, przekrojowej wiedzy ubezpieczeniowej. Olimpiada składała się z trzech etapów, ostatni z nich miał miejsce 5 kwietnia 2022 r.

– Ubezpieczenia są ważne, niestety edukacja dzieci i młodzieży w tym zakresie nadal pozostawia wiele do życzenia. Stąd pomysł na organizację Szkolnej Olimpiady Wiedzy Ubezpieczeniowej (SOWU). W Unilink widzimy spory potencjał edukacyjny tego projektu, tym bardziej że dzieci często ulegają kontuzjom, a ich rodzice zwykle nie wiedzą, że dzięki dobremu ubezpieczeniu NNW szkolnemu, z szerokim zakresem, mogą zadbać o swoją pociechę i tym samym o rodzinny budżet w przypadku szkody – komentuje Aleksandra Friedel, członkini zarządu Unilink, odpowiedzialna za szkolenia, HR, marketing oraz Departament Prawny. – Żyjemy w czasach, w których dzieci niejednokrotnie edukują swoich rodziców w obszarze technologii. Dlaczego miałyby tego nie robić w zakresie wiedzy ubezpieczeniowej? Zresztą, „czym skorupka za młodu nasiąknie”… Stąd pomysł na przygotowanie dla szkół specjalnego programu zajęć wspierającego szerzenie świadomości ubezpieczeniowej. Nieustannie przez nas rozbudowywany Departament Szkoleń Unilink, do którego ostatnio dołączył Radomił Furlepa w roli dyrektora, już intensywnie pracuje nad tym projektem. Ponadto razem z Signal Iduną, szykujemy kolejną odsłonę bardzo atrakcyjnej oferty NNW szkolnych – zapowiada.

Lista laureatów Ogólnopolskiej Szkolnej Olimpiady Wiedzy Ubezpieczeniowej:

Pomysłodawcą Ogólnopolskiej Szkolnej Olimpiady Wiedzy Ubezpieczeniowej jest Unilink, który na jesieni tego roku organizuje także drugą edycję Olimpiady Wiedzy Ubezpieczeniowej dla Agentów.

(AM, źródło: Unilink)