500 mln zł więcej na tegoroczne dopłaty do ubezpieczeń rolnych

0
764

Apele środowiska rolnego pomogły. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało, że kwota dopłat do składek na ubezpieczenie upraw i zwierząt gospodarskich przeznaczona w budżecie państwa na rok 2021 została zwiększona.

W piśmie z 23 września Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformował Krajową Radę Izb Rolniczych, że w wyniku podjętych działań, na dopłaty do składek ubezpieczeniowych zostały przeznaczone dodatkowe środki w wysokości 500 mln zł. Podniesienie dotacji o kwotę w takiej wysokości oznacza, że w 2021 roku na dopłaty zostanie przeznaczone 900 mln zł. Zdaniem resortu rolnictwa powinno to umożliwić zawarcie umowy ubezpieczenia z dotacją z budżetu państwa wszystkim zainteresowanym producentom rolnym.

Dotowane polisy rolne można zawrzeć z siedmioma zakładami ubezpieczeń: Pocztowym TUW, VH Oddział w Polsce, PZU SA, Generali TU, InterRisk, TUW „TUW” oraz TUZ Ubezpieczenia. Pierwsze z towarzystw rozpoczęło sprzedaż w jesiennym sezonie już 20 września. Drugie zapowiedziało rozpoczęcie dystrybucji dotowanych polis od 1 października, natomiast PZU i Generali – od 4 października.

(AM, źródło: MRiRW, KRIR, gu.com.pl)