Acrisure przejmuje Eins Polska

0
579

Acrisure porozumiał się z właścicielami Eins Polska w zakresie zakupu 100% udziałów w spółkach grupy. Dzięki tej akwizycji broker rozbuduje zakres swoich usług dla klientów z Europy Środkowej i Wschodniej. W Polsce Acrisure jest obecny jako właściciel Grupy Unilink oraz strategiczny partner Smartt Re.

Marek Czerski i Roman Lesiak, założyciele Eins Polska, pozostają w zarządzie przejmowanych spółek. Transakcja wymaga zwyczajowej zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

– Acrisure tworzy Wyjątkową Przewagę (ang. Extraordinary Advantage) dla klientów firmowych i indywidualnych na całym świecie, jako dostawca usług ubezpieczeniowych, reasekuracyjnych, cyberbezpieczeństwa, finansowania hipotecznego i wielu innych. Systematycznie pogłębiamy nasze kompetencje na nowych rynkach – powiedział Jason Howard, szef Acrisure International. – Decyzja o inwestycji w Eins Polska wynika z naszej bardzo wysokiej oceny pozycji rynkowej zbudowanej przez założycieli i zespół oraz efektywności technologicznej i procesowej wypracowanych rozwiązań. Cieszymy się, że będziemy mogli rozwijać Eins Polska wspólnie ze wszystkimi partnerami biznesowymi firmy – dodał.

W 2017 roku wystartował skromy projekt wprowadzenia Euroins na polski rynek poprzez Eins Polska. Te kilka lat intensywnej pracy zaowocowało znaczącą i jakościowo znakomitą obecnością Euroins na naszym rynku ubezpieczeniowym, z czego jesteśmy niezmiernie dumni. Dzięki wspaniałemu i profesjonalnemu zespołowi osiągnęliśmy ogromny rynkowy sukces, który znacznie przekroczył nasze ówczesne plany i zamierzenia, nawet te najśmielsze – podkreślił Marek Czerski. – Świadomość i odpowiedzialność powagi zadania wywiązania się ze wszelkich zobowiązań zaciągniętych wraz z rozpoczęciem działalności w Polsce skłoniły nas do zaakceptowania wsparcia i ścisłej współpracy z renomowanym międzynarodowym inwestorem, z firmą o wysokiej sprawności organizacyjnej, jakim jest Acrisure. Jesteśmy ogromnie dumni z rozpoczęcia współpracy z Acrisure jako partner, który zapewni dalszy jakościowy i dynamiczny rozwój Eins Polska oraz wsparcie dla obecności Euroins w Polsce. Serdeczne gratulacje dla zespołu Eins Polska i podziękowania za absolutnie kluczowy wkład w sukces projektu „Euroins by Eins in Poland”. Wszelkie relacje biznesowe i kontakty, także osobiste, pozostają bez zmian – dodał.

Acrisure to fintech i broker ubezpieczeniowy dostarczający szeroki wachlarz usług ubezpieczeniowych, reasekuracyjnych oraz z zakresu cyberbezpieczeństwa i nie tylko. Jest klasyfikowany jako jeden z 10 największych globalnych brokerów ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych. W Polsce Acrisure jest obecny jako właściciel Grupy Unilink, którą przejął w kwietniu obecnego roku. Wcześniej (w styczniu) nawiązał strategiczną współpracę z brokerem reasekuracyjnym Smartt Re. Obie firmy wspólnie działają na rzecz rozszerzenia działalności w obszarze reasekuracji fakultatywnej w Polsce oraz w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Eins Polska to wyłączny przedstawiciel Euroins nad Wisłą. Oferuje szeroki wachlarz produktów z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych i assistance.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl