Administracja USA blokuje fuzję Willis Towers Watson i Aon

0
328

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych złożył 16 czerwca pozew, którego celem jest powstrzymanie przejęcia Willis Towers Watson przez Aon za 30 miliardów dolarów. Powód uważa, że fuzja drugiego i trzeciego co do wielkości globalnego brokera mogłaby doprowadzić do ograniczenia konkurencji, a w konsekwencji – do wzrostu cen.

Skarga złożona w Sądzie Okręgowym dla Dystryktu Kolumbii wymieniała pięć obszarów budzących obawy, w tym określenie odpowiednich planów świadczeń zdrowotnych dla dużych klientów oraz planów dotyczących mienia, wypadków i ryzyka finansowego dla dużych klientów.

We wspólnym oświadczeniu Aon i Willis podkreśliły, że nie zgadzają się z działaniem Departamentu Sprawiedliwości, „odzwierciedlającym brak zrozumienia naszej działalności, klientów, których obsługujemy i rynków, na których działamy” – podał Reuters.

„Nadal dokonujemy istotnych postępów z innymi organami regulacyjnymi na całym świecie i pozostajemy w pełni zaangażowani w korzyści płynące z naszego połączenia” – napisano w oświadczeniu.

W tym miesiącu Aon ogłosił, że sprzedał część aktywów firmie private equity Aquiline Capital Partners i firmie technologicznej Alight za 1,4 miliarda dolarów, starając się uzyskać zgodę w USA. Departament Sprawiedliwości uznał tę dezinwestycję za niewystarczającą.

AM, news@gu.com.pl

(źródło: Reuters)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here