AIG: Mark Lyons zostanie globalnym głównym aktuariuszem

0
338

25 października AIG ogłosiła, że z dniem 1 stycznia 2022 r. Mark Lyons, obecny wiceprezes wykonawczy i dyrektor finansowy firmy, obejmie nowo utworzoną rolę wiceprezesa wykonawczego, globalnego głównego aktuariusza i szefa zarządzania portfelem AIG. Jego następcą zostanie Shane Fitzsimons

Peter Zaffino, prezes i dyrektor generalny AIG skomentował, że Mark Lyons jest jednym z najbardziej utalentowanych i szanowanych aktuariuszy i dyrektorów biznesowych w branży. Wyraził też nadzieję, że dzięki jego pracy w nowej roli uda się jeszcze podnieść jakość underwritingu i pozycjonowaniu portfela, co stanowi podstawę ogólnej strategii wzrostu AIG. Peter Zaffino przypomniał też, że dzięki Shane’owi Fitzsimonsowi udało się podczas pandemii przyspieszyć realizację inicjatywy AIG 200, mającej na celu zreorganizowanie i udoskonalenie podstawowych procesów, infrastruktury technologicznej i usług ubezpieczyciela.

AIG podała również, że Elias Habayeb, dotychczasowy dyrektor finansowy ds. ubezpieczeń ogólnych i zastępca dyrektora finansowego, został mianowany dyrektorem finansowym działu ubezpieczeń na życie i emerytalnych ze skutkiem natychmiastowym. Zastąpił on Toma Diemera, który odszedł z firmy w poszukiwaniu innych wyzwań. Z kolei w ramach trwających prac nad oddzieleniem działalności Life & Retirement, w tym części jednostki inwestycyjnej AIG, Elaine Rocha, obecnie Global Chief Operating Officer Reinsurance, została awansowana na stanowisko Global Chief Investment Officer AIG, ze skutkiem natychmiastowym. Pokieruje jednostką ds. inwestycji, która pozostanie w AIG.

Szeregi top managementu ubezpieczyciela zasilił również Ted Devine, który został globalnym szefem AIG 200. Od 2019 r. doradzał on firmie w związku z przygotowywaniem i wdrażaniem tej inicjatywy. Teraz będzie odpowiadać za nadzorowanie i przyspieszenie dalszego rozwoju AIG 200.

(AM, źródło: AIG)