Aktywa PPK przekroczyły poziom 3,1 mld zł

0
724

Ponad 3,1 mld zł – na takim poziomie uplasowała się wartość aktywów zgromadzonych w Pracowniczych Planach Kapitałowych na koniec stycznia. Rezultat ten był o 10% wyższy od osiągniętego w grudniu i dziesięciokrotnie wyższy niż rok wcześniej – wynika z danych zgromadzonych przez Analizy Online.

W pierwszym miesiącu 2021 roku do funduszy zdefiniowanej daty wpłacono ponad 0,3 mld zł nowego kapitału. Wynik z zarządzania wyniósł z kolei 0,2%. Analitycy zastrzegają jednocześnie, że jedna trzecia FZD zakończyła miesiąc z niewielką stratą. Najwyższą dynamikę wzrostu aktywów – 16. – odnotowało Pekao TFI. Dwucyfrowy wzrost był też udziałem TFI Allianz Polska, Aviva Investors TFI, TFI PZU, Santander TFI, BNP Paribas TFI, Compensa TUnŻ, Millenium TFI, Skarbiec TFI, PFR TFI, Esaliens TFI oraz Nationale-Nederlanden PTE.

Liderem pod względem poziomu zgromadzonych aktywów pozostaje PKO TFI, które w PPK ma już 1,05 mld zł (33,9% udziału w rynku). Na kolejnych miejscach podium uplasowały się kolejno TFI PZU (437,2 mln zł) oraz Nationale-Nederlanden PTE (420,3 mln zł).

(AM, źródło: Analizy Online)