Aleksandra Agatowska zastąpiła Romana Pałaca na stanowisku prezesa PZU Życie

0
1855

19 lutego doszło do nieoczekiwanych zmian kadrowych w Grupie PZU. Ze stanowiska prezesa PZU Życie zrezygnował Roman Pałac. Jego następczynią została członek zarządu obu spółek ubezpieczeniowych grupy, Aleksandra Agatowska. Rezygnację z funkcji dyrektora Biura Komunikacji Korporacyjnej PZU złożył również Damian Ziąber, którego zastąpił Piotr Bugajski, dotąd dyrektor ds. Relacji z Mediami PZU.

Mimo rezygnacji ze stanowiska prezesa (nie podano jej przyczyn) Roman Pałac pozostał w składzie zarządu PZU Życie, aby zająć się strategicznymi dla Grupy PZU projektami.

Roman Pałac

– Bardzo dziękuję Romanowi za jego dotychczasowe dokonania dla naszej grupy, równocześnie życząc mu wszystkiego dobrego w nowej roli. PZU Życie pod kierownictwem Romana Pałaca odnosił imponujące sukcesy, zwiększając swój udział w rynku z 34,9 do prawie 40%. Jeszcze bardziej dynamicznie rozwijał się obszar zdrowotny, dwukrotnie zwiększając skalę swojej działalności. Również wzrost poziomu satysfakcji klientów, mierzony wskaźnikiem NPS, który zwiększył się ponad pięciokrotnie, z 3,6 do 18,3 punktów, jest jednym z sukcesów, które są rezultatem zmian wprowadzonych pod kierownictwem Romana Pałaca –powiedział prezes PZU SA Paweł Surówka.

Roman Pałac pełnił funkcję prezesa PZU Życie od 2017 roku. Na jego miejsce rada nadzorcza spółki powołała Aleksandrę Agatowską, dotychczasowego członka zarządu towarzystwa. Do czasu uzyskania odpowiedniej zgody Komisji Nadzoru Finansowego będzie ona pełnić obowiązki prezesa zarządu. Ze względu na nominację Aleksandra Agatowska zrezygnowała z członkostwa w zarządzie PZU SA.

Nowy dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej

Do zmian kadrowych doszło także na niższym szczeblu. Dotychczasowy dyrektora Biura Komunikacji Korporacyjnej PZU Damian Ziąber złożył rezygnację, a jego miejsce zajął Piotr Bugajski, dotąd dyrektor ds. Relacji z Mediami PZU.

Piotr Bugajski

– Cieszę się, że będę mógł w nowej roli współpracować ze znakomitym zespołem, którego byłem częścią. Chcę dalej wnosić do Grupy PZU, w której spotkałem najlepszych fachowców, całe swoje doświadczenie, umiejętności i znajomość mediów, w których zaczynałem karierę zawodową. Liczę na dobrą współpracę z dziennikarzami – mówi Piotr Bugajski.

Damian Ziąber zdecydował się kontynuować pracę w obszarze komunikacji i PR poza Grupą PZU. – Chcę zdobywać kolejne doświadczenia w dziedzinie, którą zajmuję się niemal od 20 lat. Dziękuję za współpracę wszystkim osobom, z którymi udało nam się zrealizować projekty z obszaru komunikacji korporacyjnej PZU – mówi Damian Ziąber.

Biogramy:

Aleksandra Agatowska pracuje w PZU od marca 2016 roku, kiedy to weszła w skład zarządu PZU Życie i została dyrektorem grupy w PZU SA. Wcześniej była związana z prywatnym sektorem finansowym. Pracowała w spółkach grupy ING. Współpracowała z zespołem Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych, działającym w ramach Uniwersytetu Jagiellońskiego. W HDI Asekuracja (obecnie Warta) kierowała zespołem marketingu produktowego, tworząc i realizując kampanie wsparcia sprzedaży. W spółce Sony Europe Limited kierowała zespołem Marketing Intelligence, koordynując prace w 20 krajach Europy. W Philips Lightning Poland kierowała zespołem Marketing and Business Intelligence w 17 krajach regionu.

Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Skończyła socjologię w zakresie socjologia gospodarcza i badania rynku. Uczestniczyła w programie dla wyższej kadry kierowniczej w dziedzinie strategii firmy na Columbia Business School w Nowym Jorku.

Roman Pałac jest absolwentem ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Uzyskał tytuł Master of Business Administration (MBA) w London Business School, otrzymując nagrodę rektora przeznaczoną dla najlepszych absolwentów.

Posiada wieloletnie doświadczenie w instytucjach finansowych w kraju i za granicą. W latach 2003–2007 pracował jako project manager w Banku Światowym. Od 2009 do 2016 roku był związany z The Boston Consulting Group, gdzie pracował dla największych firm z sektora finansowego w kraju i za granicą. Od lutego 2016 roku pełni funkcję w zarządzie Grupy PZU. Na stanowisko prezesa zarządu PZU Życie został powołany w kwietniu 2017 r.

Piotr Bugajski to specjalista do spraw komunikacji i marketingu, a także konsultant i analityk rynku medialnego. Współpracował z biznesem oraz instytucjami z sektora publicznego, prowadząc m.in. wykłady na temat strategii komunikacji w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w ramach programu Master of Public Administration. Kompetencje zdobywał przez lata w praktyce jako dziennikarz czołowych mediów. Pracował w Polskim Radiu i Polskiej Agencji Prasowej. Był twórcą i redaktorem naczelnym portalu Dziennik.pl, a także pierwszym zastępcą redaktora naczelnego dziennika „Fakt”.

Piotr Bugajski początkowo współpracował z Grupą PZU przy strategicznych projektach komunikacyjnych związanych m.in. z transakcją zakupu Pekao. Na początku zeszłego roku objął w PZU funkcję dyrektora ds. Promocji Produktów Emerytalnych. Organizował kampanię informacyjną i marketingową Pracowniczych Planów Kapitałowych. Odpowiadał za współpracę z partnerami społecznymi w tej dziedzinie. Od sierpnia zajmował stanowisko dyrektora ds. Relacji z Mediami. Odpowiadał za tworzenie i realizację strategii komunikacyjnych w zakresie promocji działań i produktów Grupy PZU. Był współtwórcą projektów komunikacyjnych związanych m.in. z udziałem PZU w Forum Ekonomicznym w Krynicy, Kongresie 590 w Jasionce i Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, a także akcji i kampanii społecznych PZU w ramach programu #10latdłużej.

Damian Ziąber

Damian Ziąber był w Grupie PZU od początku kwietnia 2019 r., a jego niemal 20-letnie doświadczenie w obszarze komunikacji i PR obejmuje różne branże i firmy. Pracował dla takich marek, jak Philip Morris, Ambra czy Link4 i Sygma Bank (obecnie BNP Paribas Bank Polska). W Sygma Banku pełnił również rolę rzecznika klientów. Przez ostatnie pięć lat przed pracą dla Grupy PZU pracował jako rzecznik prasowy i PR manager Prudential w Polsce. W swojej karierze zajmował się wszystkimi obszarami komunikacji, w tym wewnętrzną i zewnętrzną, a także corporate affairs i relacjami inwestorskimi. Równolegle z pracą dla Prudential świadczył swoje usługi doradcze dla takich firm jak Betacom, British American Tobacco, Promedica24 czy Hotel Bayjonn.

Damian Ziąber jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, studiował również w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji oraz w Uniwersytecie Quadriga w Berlinie. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Public Relations oraz uczestnikiem i prelegentem licznych spotkań poświęconych teorii i praktyce komunikacji w biznesie.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl