Andrzej Łach dołącza do Sollers Consulting

0
742

Nowym partnerem oraz członkiem zarządu Sollers Consulting został Andrzej Łach. W ramach swoich obowiązków będzie odpowiadać za obecność firmy na polskim rynku oraz wspierać rozwój portfolio usług.

– Bardzo cieszymy się, że Andrzej Łach dołączył do nas jako partner – powiedział Michał Trochimczuk, współzałożyciel i partner zarządzający Sollers Consulting. – Andrzej posiada ogromne doświadczenie w transformacjach biznesowych, wdrożeniach systemów IT oraz doradztwie. Będzie rozwijać kompetencje i usługi Sollers, abyśmy jeszcze lepiej odpowiadali na rosnące zapotrzebowanie na usługi cyfrowe. Nasi klienci z pewnością zyskają dzięki jego doświadczeniu i pomysłom – dodał.

– Znamy Andrzeja Łacha od ponad 20 lat zarówno na stopie zawodowej, jak i prywatnej. Mieliśmy więc okazję współpracować z nim blisko na projektach, widzieliśmy i docenialiśmy jego wiedzę i głębokie zrozumienie branży ubezpieczeniowej – powiedział Marcin Pluta, współzałożyciel i partner zarządzający Sollers Consulting. – Andrzej ma jednocześnie praktyczne doświadczenie w dostarczaniu wartości biznesowej dzięki transformacjom opartym na rozwiązaniach IT. Trudno wyobrazić sobie bardziej zaufanego doradcę dla ubezpieczycieli oraz lepsze dopasowanie do zespołu Sollers – podsumował.

Andrzej Łach przeszedł do Sollers Consulting z PZU, gdzie przez wiele lat zajmował stanowiska menedżerskie zarówno po stronie IT, jak i biznesu.  Wcześniej pracował w Grupie Aviva oraz firmie doradczej. Jest ekspertem w ubezpieczeniach majątkowych i na życie, transformacji modeli biznesowych oraz zarządzaniu IT.

– Dołączenie do zespołu Sollers Consulting to dla mnie wyjątkowa okazja, aby wspierać ubezpieczycieli w transformacjach. Polski sektor finansowy jest w gronie europejskich liderów w cyfryzacji, zaś towarzystwa ubezpieczeniowe przyspieszają swoje działania, aby oferować klientom, agentom i partnerom bardziej zaawansowane usługi cyfrowe – powiedział Andrzej Łach. – Sollers ma wyjątkową umiejętność łączenia szerokiego doświadczenia z projektów zrealizowanych dla dziesiątków międzynarodowych ubezpieczycieli z dogłębnym zrozumieniem polskiego sektora ubezpieczeniowego – dodał. 

(AM, źródło: Sollers Consulting)