Artur Maliszewski na czele Europy Ubezpieczenia

0
1625

1 czerwca rady nadzorcze spółek ubezpieczeniowych Europa Ubezpieczenia powołały Artura Maliszewskiego na stanowisko prezesa zarządu. We władzach spółek pozostanie ich dotychczasowy szef, Marat Nevretdinow, który dodatkowo obejmie nową funkcję w międzynarodowych strukturach grupy Talanx.

Nowy prezes Europy Ubezpieczenia ma bogate doświadczenie w branży finansowej. W latach 2017–2021 był szefem grupy AXA w Polsce. Wcześniej był prezesem Nordea PTE oraz wiceprezesem w Alior Banku i Raiffeisen Banku.

Pełniący dotychczas obowiązki prezesa Marat Nevretdinov pozostaje w zarządach obu towarzystw Europy jako wiceprezes. Jednocześnie została mu powierzona funkcja COO International Partnerships, podmiotu z grupy Talanx, w którym będzie odpowiedzialny za rozwój nowego międzynarodowego biznesu.

Z nieoficjalnych ustaleń cashless.pl wynika, że Talanx, którego częścią jest polski ubezpieczyciel, od pewnego czasu analizował możliwości swoich spółek w zakresie rozwijania biznesu w modelu ubezpieczeń wbudowanych, zwłaszcza w e-commerce i na platformach. Serwis wskazuje, że zwycięzcą w tej rywalizacji został polski ubezpieczyciel, który miałby być odpowiedzialny za stworzenie odpowiedniej platformy i narzędzi pozwalających grupie mocniej zaistnieć w tego rodzaju ubezpieczeniach. Całością z poziomu europejskiego ma pokierować Marat Nevretdinov (cashless.pl z 1 czerwca, Ida Krzemińska-Albrycht „Artur Maliszewski prezesem Europy. Marat Nevretdinov będzie rozwijał międzynarodowy projekt Talanxa”).

– Jestem przekonany, że Artur i Marat wraz z pozostałymi członkami zarządu wspólnie zidentyfikują atrakcyjne oraz rentowne możliwości rozwoju dla Europa Ubezpieczenia i całej Grupy HDI International. Arturowi i Maratowi życzę, w imieniu całej Rady Nadzorczej, dobrego startu w ich nowych rolach i już dzisiaj cieszę się na naszą owocną przyszłą współpracę – powiedział Wilm Langenbach, przewodniczący rady nadzorczej spółek Europa Ubezpieczenia.

Nominacja Artura Maliszewskiego wymaga uzyskania zgody ze strony Komisji Nadzoru Finansowego.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl