Artur Stępień nowym członkiem zarządu TUZ TUW

0
732

1 września Artur Stępień zastąpił w zarządzie TUZ TUW Marcina Łuczyńskiego, który opuścił firmę na początku sierpnia.

Nowy członek zarządu TUZ ma 24-letnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej, w tym 12-letnie w zarządach firm z tego sektora. Od 1996 do 2005 r. pracował w Energo-Asekuracja/Tryg Polska (obecnie HDI Warta), gdzie był odpowiedzialny za obszar reasekuracji. Potem przez trzy lata jako dyrektor w biurze reasekuracji w Polskim Towarzystwie Reasekuracji (Polish Re) był odpowiedzialny za rynek polski oraz rynki pozaeuropejskie. W latach 2008–2012 pracował w PTU/Gothaer (obecnie Wiener), gdzie pełnił funkcję członka zarządu odpowiedzialnego m.in. za produkty ubezpieczeniowe, likwidację szkód, reasekurację, IT i aktuariat.

Później był między innymi członkiem zarządu Reso Europa Service oraz dyrektorem polskiego oddziału Balcia Insurance SE. W 2018 roku został odznaczony Odznaką PIU „Za Zasługi Dla Ubezpieczeń”.

Artur Stępień ma również doświadczenie jako wykładowca akademicki. W tej roli współpracował ze swoją macierzystą uczelnią, Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu, oraz z Uniwersytetem Warszawskim.

(AM, źródło: TUZ TUW)