Aviva ubezpieczy życie ratujących życie

0
539

W przyszłym tygodniu Aviva przedstawi kolejną inicjatywę wspierającą ochronę zdrowia w czasie epidemii koronawirusa. Zakład zamierza ubezpieczyć życie tych, którzy ratują życie chorych, i pokryć koszt ochrony.

Wiemy, w jakiej sytuacji zawodowej i prywatnej są teraz pracownicy ochrony zdrowia, którzy zajmują się chorymi. To jest moment wyjątkowo trudny zarówno dla nich, jak i dla ich rodzin – codziennie narażają własne życie i zdrowie, aby chronić nasze. Często są odizolowani od swoich najbliższych, aby nie być dla nich zagrożeniem. Jako jeden z liderów rynku ubezpieczeń na życie chcemy pomóc im tak, jak potrafimy najlepiej – zapewniając im ochronę ubezpieczeniową – powiedział Adam Uszpolewicz, prezes Avivy.

Szczegóły akcji zostaną przedstawione za kilka dni.

Aviva podjęła wcześniej kilka inicjatyw wspierających walczących z pandemią koronawirusa. Pracownicy ochrony zdrowia, którzy ubezpieczyli w firmie samochody, korzystają z najszerszego dostępnego zakresu assistance w razie awarii, a w razie stłuczki korzystają z priorytetowej likwidacji szkody. Zakład współpracuje też z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie wolontariusze produkują przyłbice ochronne dla służb medycznych. Aviva finansuje zakup 10 dodatkowych drukarek 3D i materiałów, dzięki czemu personel medyczny otrzyma kolejne 6 tys. przyłbic. Ponadto firma sfinansowała środki ochrony osobistej dla 5 tys. opiekunek PCK, które zajmują się przewlekle chorymi seniorami. Pomogła też organizacji w zakupie sprzętu wspierającego służby medyczne. W najbliższym czasie przekaże PCK kolejną darowiznę na wsparcie bezpośredniej pomocy żywnościowej dla osób i rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej w wyniku ekonomicznych skutków epidemii.

(AM, źródło: Aviva)