Ubea podsumowała pierwszy kwartał na rynku komunikacyjnym

0
136

W marcowej odsłonie rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea opartego na indywidualnych  kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników porównywarki najniższe ceny we wszystkich kategoriach zaoferowało Link4.

W swojej analizie Ubea.pl wzięła pod uwagę cztery kategorie rankingowe (polisy OC, pakiety OC+NNW, pakiety OC+AC i pakiety OC+AC+NNW). Wszystkie klasyfikowane towarzystwa z odpowiednio dużą liczbą kalkulacji miesięcznie oceniano w skali od 0 do 5 punktów.

Po podliczeniu indywidualnych kalkulacji, jakie od 1 do 31 marca wykonali użytkownicy porównywarki, okazało się, że w kategoriach OC, OC+NNW oraz OC+AC na czele rankingu znalazł się Link4 z wynikami na poziomie odpowiednio 4,07, 3,96 i 4,26pkt. Natomiast w zestawieniu pakietów OC+AC+NNW tryumfowała Benefia, zdobywając 4,25 pkt.

Analitycy porównywarki podsumowali też pierwszy kwartał. Podobnie jak w marcu, w pierwszych trzech kategoriach pierwsze miejsce zajął Link4. Ubezpieczyciel zdobył odpowiednio 12,33, 12,04 i 12,89 pkt. na 15 pkt. możliwych. Identyczne rozstrzygnięcie jak w marcu zapadło też w rankingu OC+AC+NNW, w którym najlepsza była Benefia zdobywając 12,16 pkt. na 15 możliwych do zdobycia.

Powyższe zestawienie udowadnia, że minione trzy miesiące były bardzo korzystne dla firmy Link4. Warto nadmienić, że w kategorii OC+AC+NNW ta firma należąca do Grupy PZU zajęła drugie miejsce (z niewielką stratą do Benefii). Obecnie Link4 to zdecydowanie lider cenowy na rynku ubezpieczeń samochodu – podsumowuje Paweł Kuczyński, prezes Ubea.pl.

(AM, źródło: Ubea.pl)