Aviva: Wielkie biura niepotrzebne, bo pracownicy poszli do domu

0
826

Aviva Plc poszukuje nowej siedziby w Londynie, ponieważ ubezpieczyciel chce zmniejszyć powierzchnię swoich biur. Firma zaczęła rozglądać się za nowym biurowcem w dzielnicy finansowej na początku 2020 r., ale z powodu wybuchu pandemii plan odłożono.

Obecnie poszukiwany budynek ma być mniejszy, niż pierwotnie zakładano. Poszukiwanie nowego biura zbiega się z planem redukcji o 30% liczącej 158 tys. m2 przestrzeni biurowej na terenie Wielkiej Brytanii, wynikającym z faktu, że wielu zatrudnionych pracuje z domu. Wielkość redukcji odpowiada całej powierzchni biurowej w londyńskim wieżowcu zwanym Ogórkiem, a proces ma zostać przeprowadzony do końca roku.

Aviva idzie w ślady kilku innych dużych firm brytyjskich, które zmniejszają swoją powierzchnię biurową, przewidując trwałe przejście na pracę zdalną, nawet po ustąpieniu pandemii. Ubezpieczyciel zamierza utrzymać swoją obecność w każdym z 14 miast Wielkiej Brytanii, w których dotąd miał biura, ale na znacznie mniejszą skalę. Ze zmianami nie łączy się redukcja zatrudnienia. Odzwierciedlają one jedynie coraz większą część pracy w systemie zdalnym.

(AC, źródło: Bloomberg)