Trasti rozpoczyna od współpracy z Rankomatem

0
2845

Marka Trasti została stworzona przez zespół ekspertów z branży finansowej. Nową firmą kieruje Artur Olech – znany menadżer, który w przeszłości piastował m.in. funkcje prezesa Grupy Generali w Polsce oraz Ubezpieczeń Pocztowych. Ubezpieczyciel nawiązał już współpracę z rankomat.pl, w efekcie której porównywarka jako pierwsza sprzedaje polisy Trasti.

– Dzięki najnowocześniejszemu na polskim rynku procesowi oceny ryzyka Trasti proponuje bardzo atrakcyjną cenę ubezpieczenia. Umożliwia to pełna integracja z bazami danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego oraz Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców – niezbędne do kalkulacji składki dane pobierane są w czasie rzeczywistym. Proces oceny ryzyka w Trasti uzupełniony jest narzędziami AI, z wykorzystaniem analizy ryzyka kredytowego oraz nowoczesnymi systemami anti-fraud – opisuje Artur Olech.

Szereg partnerów

Ochronę ubezpieczeniową dla klientów Trasti zapewnia Grupa Triglav, będąca największą instytucją finansową w Słowenii. Strategicznym partnerem w zakresie reasekuracji jest Swiss Re. Proces oceny ryzyka ubezpieczeniowego Trasti uzupełnia narzędziami AI, wykorzystanie analizy ryzyka kredytowego poprzez integrację z bazami BIK oraz BIG InfoMonitor, a także nowoczesne systemy anti-fraud Kube Partners. Systemy zbudowane przy pomocy Make It Right  są z kolei umieszczone w chmurze obliczeniowej Microsoft Azure (Microsoft jest partnerem strategicznym Trasti dla rozwoju insurtech w Europie). Proces likwidacji szkód wspiera Accenture, zaś naprawy auta można dokonać w ogólnopolskiej sieci 170 warsztatów współpracujących z Trasti.

Rankomat pierwszym dystrybutorem

Ubezpieczenia nowej marki są dostępne od początku marca za pośrednictwem porównywarki Rankomat. Obecnie jej klienci mogą otrzymać propozycję ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Produkt ten dostępny jest zarówno w kalkulatorze na stronie internetowej, jak i telefonicznie za pośrednictwem call center. Rankomat deklaruje, że chce rozwijać współpracę z Trasti i powiększać swoją ofertę o jego kolejne produkty.

– Od 12 lat Rankomat pomaga konsumentom znaleźć najlepsze i najatrakcyjniejsze cenowo ubezpieczenie samochodu. Dlatego cieszymy się, że jako pierwszy na polskim rynku będzie mógł zaoferować ubezpieczenia Trasti – oznacza to dla naszych użytkowników jeszcze szerszy wybór i większe oszczędności na ubezpieczeniu samochodu, co jest szczególnie istotne w tych trudnych czasach. Klientom zainteresowanym poznaniem oferty nowego ubezpieczyciela oferujemy porównanie cen i zakresu ubezpieczenia, a także profesjonalne doradztwo ponad 200 agentów ubezpieczeniowych – komentuje Tomasz Masajło, prezes zarządu Rankomat.

Z informacji na stronie Trasti wynika również, że jej kolejnym partnerem jest inna porównywarka – mubi.pl.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl