Awans Tomasza Kukuły do międzynarodowych struktur Generali

0
1140

Tomasz Kukuła, dotychczasowy dyrektor Underwritingu Ubezpieczeń Korporacyjnych Generali Polska, awansował na stanowisko dyrektora Underwritingu Ubezpieczeń Korporacyjnych regionu Austria, Europa Środkowo-Wschodnia i Rosja (ACEER). Dołączył do biura Generali CEE Holding w Pradze, gdzie jest odpowiedzialny za nadzór nad underwritingiem i zarządzanie portfelem dużych ryzyk majątkowych w regionie.

– Choć żałuję, że Generali Polska traci tak znakomitego specjalistę, to jednocześnie cieszę się z awansu Tomka. Jest on potwierdzeniem, że nasi eksperci są wysoko oceniani przez grupę. Wiedza i doświadczenie Tomka, a przede wszystkim jego praktyczna znajomość realiów rynkowych daje mi pewność dalszego rozwoju ubezpieczeń korporacyjnych w Generali Polska. Warte podkreślenia jest także, że to jeden z bardzo nielicznych przypadków, kiedy w obszarze ubezpieczeń korporacyjnych Polak awansuje do struktur regionalnych. Dziękuję Tomkowi za profesjonalną i partnerską współpracę w ostatnich latach i życzę mu samych sukcesów w nowej roli. Przed nami wymagające zadanie znalezienia kandydata o podobnych kwalifikacjach – mówi Rafał Tokarz, dyrektor zarządzający ds. Ubezpieczeń Korporacyjnych Generali Polska.

Tomasz Kukuła objął 1 marca funkcję dyrektora underwritingu w regionalnym zespole ubezpieczeń korporacyjnych, na czele którego stoi Samuele Borghi, a globalnie za ten obszar odpowiedzialny jest Hayden Seach. Na nowym stanowisku Tomasz Kukuła jest odpowiedzialny za kierowanie strategią underwritingu ubezpieczeń korporacyjnych w regionie Austrii, Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji. Zastąpił Enrico Mazzę, który objął stanowisko dyrektora Underwritingu Ubezpieczeń Korporacyjnych we Włoszech, gdzie został odpowiedzialny za zapewnienie doskonałości technicznej i rentowności portfela włoskich ubezpieczeń korporacyjnych, definiowanie i wdrażanie strategii underwritingowej dla poszczególnych linii biznesowych.

Tomasz Kukuła posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w obszarze underwritingu, w sektorze ubezpieczeń korporacyjnych. Specjalizuje się w underwritingu i zarządzaniu portfelem dużych ryzyk majątkowych. Od grudnia 2014 r. związany jest z Generali Polska, gdzie jako dyrektor Underwritingu Ubezpieczeń Korporacyjnych zarządzał portfelem i procesami underwritingowymi. Przed dołączeniem do Generali odpowiadał za zarządzanie i underwriting ryzyk technicznych Allianz w Polsce, a wcześniej zajmował różne stanowiska związane z underwritingiem w firmach ubezpieczeniowych i brokerskich.

Tomasz Kukuła studiował na Politechnice Warszawskiej oraz w Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie uzyskał tytuł magistra ze specjalizacją zarządzanie i optymalizacja portfela ubezpieczeń korporacyjnych.

(AM, źródło: Generali)