AXA: Dwa wyróżnienia w konkursie na Przyjazną Firmę Ubezpieczeniową

0
811

AXA drugi rok z rzędu została nagrodzona tytułem Przyjaznej Firmy Ubezpieczeniowej. Ubezpieczyciel otrzymał laur w dwóch kategoriach: ubezpieczenia komunikacyjne i ubezpieczenia na życie. W obu przypadkach AXA uplasowała się na drugim miejscu.

Konkurs opiera się na twardych danych i precyzyjnie sformułowanych pytaniach, które muszą dać jasną odpowiedź, czy firma jest przyjazna, w jaki sposób działa i jak reaguje na wyzwania rynkowe.

Artur Maliszewski,
prezes Grupy AXA w Polsce

– Nagroda jest ukoronowaniem naszych wieloletnich wysiłków i inwestycji w zrozumiałe produkty oraz szybką i przyjazną obsługę. Od wielu lat pracujemy, żeby radykalnie zmienić ogólny wizerunek ubezpieczycieli jako firm, które przy wypłacie świadczenia stawiają biurokratyczne bariery. My wiemy, że jedynie wypłacając świadczenia szybko i sprawnie, z empatią, realizujemy obietnicę ochrony daną naszym klientom przy zawarciu polisy. Dziś niemal 90% wypłat z prostych roszczeń następuje już w dniu zgłoszenia. Takie podejście przynosi bardzo dobry zwrot – wysoki poziom satysfakcji klientów, którzy są gotowi polecać naszą firmę swoim znajomym – podkreślił Janusz Arczewski, członek zarządu AXA odpowiedzialny za ubezpieczenia na życie.

– Tak samo jest w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych. Tutaj liczy się szybka pomoc w razie wypadku i fair podejście do rozliczenia szkód. Jesteśmy z tego znani, a satysfakcję czujemy zarówno u naszych klientów, poszkodowanych, jak i agentów. Jednak nie spoczywamy na laurach i staramy się również maksymalnie upraszczać proces zakupu tego najpopularniejszego w Polsce ubezpieczenia. Mamy krótki i intuicyjny formularz kalkulacji składki. Większość danych i informacji możemy zaciągnąć z bazy UFG i z zeskanowanego przez właściciela pojazdu kodu Aztec, który znajduje się w dowodzie rejestracyjnym. To ostatnie udogodnienie jest jeszcze rzadkością na rynku, co wyróżnia nas w oczach klientów i agentów, ale również, jak dziś, w oczach profesjonalistów i liderów opinii – dodaje Marcin Nedwidek, członek zarządu AXA odpowiedzialny za ubezpieczenia majątkowe.

(AM, źródło: AXA)