AXA Partners współpracuje ze start-upami

0
150

7 października podczas konferencji technologicznej Wolves Summit odbyło się Demo Day podsumowujące dwie pierwsze rundy programu akceleracyjnego AccelUp. Jednym z partnerów projektu jest AXA Partners, będąca patronem ścieżki insurtech.

Dla AXA Partners współpraca z firmami insurtech jest elementem globalnej strategii długoterminowej. Firma widzi wielki potencjał we współpracy ze start-upami, które dzięki realizowanym nowatorskim projektom mogą wesprzeć ją w tym działaniu.

– W ramach dwóch pierwszych rund mieliśmy łącznie możliwość współpracować z pięcioma akcelerowanymi zespołami, a efekty tych prac są bardzo zadowalające. W wypadku czterech z nich możemy mówić już o komercjalizacji rozwiązań, a w wypadku projektu piątego jesteśmy na etapie obiecujących rozmów. Myślimy o dalszym rozwoju projektu i dlatego zdecydowaliśmy się na udział w trzeciej rundzie akceleracyjnej Accelup – mówi Łukasz Hajkowski, dyrektor sprzedaży w Polsce, członek zarządu AXA Partners.

Program akceleracyjny AccelUp przeznaczony jest dla start-upów oferujących rozwiązania gotowe do wdrożenia. Firmy zakwalifikowane do projektu otrzymają dofinansowanie w wysokości do 200 tys. zł oraz mentoring biznesowy w postaci 100 godzin konsultacji z ekspertami. AccelUp to program typu non-equity, dzięki czemu po zakończeniu akceleracji całość udziałów pozostaje po stronie start-upu.

(AM, źródło: AXA Partners)