Azja: Niemcy widzą przyszłość

0
746

Niemiecki reasekurator Deutsche Rückversicherung zaczyna działalność na wybranych rynkach Azji Południowej, Południowo-Wschodniej i Wschodniej. Na nowych segmentach rynku firma skupi się na tradycyjnym biznesie majątkowym i wypadkowym, z perspektywą odnowień w 2023 r.

Operując z siedziby w Düsseldorfie, firma wejdzie na rynki azjatyckie jako silny finansowo dostawca pojemności reasekuracyjnej. Deutsche Rück jest wysoce wyspecjalizowanym menedżerem ryzyka, jednym z kilku obecnych na giełdzie firm reasekuracyjnych średniej wielkości. Na niemieckim rynku zajmuje wiodącą pozycję. Deutsche Rück i jego szwajcarska spółka zależna oferują ochronę reasekuracyjną na europejskim rynku ubezpieczeniowym i wybranych rynkach międzynarodowych. W ostatnich latach dokonał ekspansji w regionie Maghrebu, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Łacińskiej. W 2021 r. grupa Deutsche Rück wygenerowała składkę brutto w wysokości ok. 1,4 mld euro. Agencja ratingowa S&P regularnie potwierdza rating grupy A+ z perspektywą stabilną.

W Azji Deutsche Rück interesuje się lokalnymi i regionalnymi ubezpieczycielami. Tarik Aouad, dyrektor zarządzający nowo utworzonego departamentu Bliski Wschód/Azja powiedział: – Rynki azjatyckie są coraz częściej postrzegane jako przyszłe koło zamachowe światowego wzrostu gospodarczego, gdzie gospodarstwa domowe akumulują bogactwo i wiedzę, podczas gdy klasa średnia szybko się poszerza. W połączeniu ze stosunkowo niską penetracją ubezpieczeniową stwarza to szansę na rentowną ekspansję i dalszą dywersyfikację geograficzną.

(AC, źródło: Asia Insurance Review)