Bartosz Bigaj nowym szefem Biura PIU w Brukseli 

0
939

1 marca nastąpiła zmiana na najwyższym stanowisku w Biurze Polskiej Izby Ubezpieczeń w Brukseli. Jego nowym szefem został Bartosz Bigaj, który zastąpił Iwonę Szczęsną. Kierowała ona biurem od początku jego działalności, tj. od marca 2019 r.

– Cieszę się, że osoba o tak ogromnym doświadczeniu międzynarodowym zgodziła się dołączyć do PIU i pokierować biurem w Brukseli. To kluczowy obszar dla branży ubezpieczeniowej w Polsce, jako że w kolejnych latach większość najważniejszych zmian prawnych tworzona będzie właśnie w Brukseli – powiedział Jan Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu Izby.

Iwona Szczęsna pozostaje w PIU do końca kwietnia. Później podejmie pracę w innym miejscu.

– Jestem bardzo wdzięczny Iwonie za trzy lata kierowania Biurem PIU w Brukseli. Dzięki jej zaangażowaniu pozycja polskiej branży ubezpieczeniowej na arenie międzynarodowej znacznie się wzmocniła, a polscy ubezpieczyciele otrzymali niezbędną wiedzę, przede wszystkim na temat europejskich procesów legislacyjnych – powiedział Jan Grzegorz Prądzyński.

Iwona Szczęsna jest laureatką tytułu „Człowieka Roku Polskich Ubezpieczeń 2020”, przyznawanego przez „Gazetę Ubezpieczeniową”.

Biogram

Bartosz Bigaj jest absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od początku swojej kariery jest związany z branżą ubezpieczeniową. Od czerwca 2018 r. pracował w Wydziale Współpracy Międzynarodowej Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. W trakcie pracy w UKNF był członkiem Komitetu ds. Ochrony Konsumentów i Innowacji Finansowych Połączonych Europejskich Organów Nadzoru (JC CPFI). Reprezentował też Polskę w pracach Komitetu ds. Ubezpieczeń i Programów Emerytalnych (IPPC) przy OECD oraz w ramach Inicjatywy Organów Nadzoru Ubezpieczeniowego Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej (CESEE ISI). Koordynował także współpracę UKNF z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Nadzorów Ubezpieczeniowych (IAIS).

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl